Brawo koszykarze!

16.02.2016 r.

16 lutego także nasza szkolna drużyna koszykarzy wzięła udział w rozgrywkach półfinału Powiatu Poznańskiego w Piłce Koszykowej Chłopców. Zawody odbyły się w przyszkolnej hali LOSiR, a do rywalizacji przystąpiły także drużyny z Pobiedzisk oraz Puszczykowa. Zawody prowadzone były systemem „każdy z każdym”.  Pierwszy mecz rozegrały drużyny gości; zwycięstwo odniosła drużyna z Puszczykowa. W drugim meczu Gimnazjum z Pobiedzisk znacząco uległo gospodarzom, czyli Gimnazjum nr 2 z Lubonia. W tym momencie było już wiadomo, że mecz o pierwsze miejsce premiowane awansem do finału powiatowego rozegrają gimnazja z Puszczykowa i Lubonia. Mecz od początku był bardzo wyrównany, do przerwy prowadzenie zmieniało się wielokrotnie i ciężko było wytypować, kto jest w tym meczu faworytem. Przed decydującą czwartą kwartą goście z Puszczykowa prowadzili 38:28 i Naszym zawodnikom zostało tylko 8 min na odwrócenie losów spotkania. Pomimo że ostatnią kwartę nasi gimnazjaliści wygrali 16:8, to tym razem nie udało się odnieść zwycięstwa. Goście z Puszczykowa wygrali 46:44. Za walkę, charakter i grę do ostatniej sekundy naszej drużynie należą się ogromne słowa uznania!
Gim 2 Luboń – Gim Pobiedziska 36:23
Filip Mischke 14pkt, Jakub  Borowski 7pkt, Jakub Maćkiewicz 4pkt, Mateusz Frąckowiak 6pkt, Jędrzej  Friska   4pkt, Piotr Frankowski 1pkt,
Gim 2 Luboń – Gim Puszczykowo 44:46, Filip Mischke 19 pkt, Jakub Borowski 13 pkt, Jakub Maćkiewicz 4pkt, Mateusz Frąckowiak 4 pkt, Jędrzej Friska 2 pkt, Krystian Bryński 2pkt.
Skład naszej drużyny: Mateusz Frąckowiak 3h, Jakub Maćkiewicz 3c, Jędrzej Friska 3g, Jakub Borowski 2h, Krystian Bryński 2a, Filip Mischke 1c, Jakub Wawrzyniak 1a, Alan Półciennik 2a, Piotr Frankowski 3h, Witold Taisner 3h.