BIOLOGIA, FIZYKA I GEOGRAFIA W PARKU NARODOWYM

14.11.2013 r.

W środę 13 listopada kolejne dwie klasy (tym razem 3a i 2f) wybrały się na wycieczkę edukacyjną do Wielkopolskiego Parku Narodowego. Wyjazd łączył w sobie elementy biologii, fizyki oraz geografii i był wspaniałą okazją do powtórzenia zdobytych w szkole informacji oraz poszerzenia ich o nowe zagadnienia. Zajęcia z pracownikami WPN-u były bardzo interesujące, a wszyscy doskonale się bawili, rozwiązując zadania i zwiedzając kolejne sale w Muzeum Przyrodniczym. Na koniec czekał nas krótki spacer, podczas którego uczestnicy wycieczki  mieli okazję zobaczyć piękną i naturalną przyrodę Wielkopolski. Pani przewodniczka pokazała uczniom naszego gimnazjum wiele ciekawych miejsc i opowiedziała o historii oraz legendach związanych z parkiem. Zajęcia były bardzo interesujące i z pewnością każdy wyniósł z nich wiele przydatnych informacji. Dziękujemy nauczycielom za organizację oraz opiekę. Już nie możemy się doczekać kolejnych zajęć w terenie!

Iga Skrzypczak