BIEG Z KLASĄ!

16.09.2012 r.

16 września br. nad Jeziorem Maltańskim w Poznaniu odbyła się trzecia edycja "Biegu z Klasą", który zorganizowało Stowarzyszenie Kultury Fizycznej PARTNER. Honorowy patronat nad imprezą objął Prezydent Miasta Poznania Ryszard Grobelny.

"Bieg z Klasą" to projekt powstały z myślą o dzieciach, młodzieży i dorosłych. Startować w nim mogły całe rodziny a także reprezentacje szkół. Ideą przyświecającą organizatorom było spopularyzowanie biegania jako najprostszej formy ruchu wśród młodzieży i dorosłych, a także zachęcenie uczniów szkół i całych rodzin do aktywnego spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu. Tegoroczna impreza zgromadziła sześciuset zawodników. Reprezentacja naszego gimnazjum startowała w biegu po raz drugi i liczyła ponad pięćdziesięcioro biegaczy.

W składzie uczniowskiej drużyny G2 znaleźli się: Joanna Spychała, Michał Gil, Stanisław Wysocki, Dominik Więcławski, Hubert Hoffmman, Hanna Bartoszak, Wojciech Łopatka, Julia Bandosz, Wiktoria Klauze, Jakub Jazdończyk, Paulina Mikulska, Alicja Ostrowska, Joanna Mańczak, Monika Ostrowska, Zuzanna Anioła, Sonia Łuś, Małgorzata Jarzynowska, Aleksander Szepke, Mikołaj Wąsowicz, Inga Ludwiczak, Sandra Kaźmierczak, Paulina Sokowicz, Grzegorz Kaczmarek, Aleksandra Kaczmarek, Kamila Spruta, Estera Kowalska, Joanna Celler, Aleksandra Tórz, Jagoda Teszner, Paulina Dominiak, Julia Korońska , Joanna Spychała, Julia Krysztofiec, Denis Kobus, Dominik Piotrowski, Michalina Matuszak, Wiktoria Kaszkowiak, Weronika Urbaniak, Klaudia Kaczmarek, Natalia Troszczyńska, Maksymilian Kędziora, Adam Gomuła, Krzysztof Spychała, Michał Nakonieczny, Mateusz Karpicki, Roksana Przydanek, Larysa Bodora i Adam Araszkiewicz.

Uczestnicy imprezy mieli do wyboru bieg na dwóch dystansach - 5,5 km i 10,5 km. Większość uczniów wraz z panią wicedyrektor Katarzyną Pilarską i nauczycielami wychowania fizycznego panią Zofią Stolaś i panem Marcinem Zabłockim biegła na dystansie 5,5 km. Kilku chłopców zdecydowało się przebiec 2 okrążenia wokół jeziora (10,5 km). Najlepszym z nich okazał się Michał Gil z kl. III b, który przybiegł na metę tuż przed panem Michałem Garstkiewiczem - nauczycielem wychowania fizycznego i Stanisławem Wysockim z kl.: III d. Każdy uczestnik otrzymał pomarańczową koszulkę, pamiątkowy medal na mecie i posiłek regeneracyjny.

Gratuluję wszystkim uczestnikom imprezy, wytrwałości w pokonaniu całego dystansu trasy i chęci spędzenia czasu wolnego w aktywny sposób.

Zofia Stolaś wraz z obecnymi nauczycielami