Biało-czerwono w rocznicę Odzyskania Niepodległości

6.11.2018 r.

Niebawem 11 listopada, czyli 100.rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Zrealizowaliśmy już wiele działań, których celem jest edukacja patriotyczna. Następne inicjatywy trwają lub odbędą się w kolejnych dniach.
W szkole na każdym kroku widać, że zbliża się WIELKIE ŚWIĘTO NASZEJ OJCZYZNY. Na oknach i łączniku witają wszystkich papierowe kwiaty w barwach narodowych. W przedsionku baner przypomina wchodzącym tekst "Mazurka Dąbrowskiego". Na drzwiach sal lekcyjnych pojawiły się biało-czerwone kotyliony i flagi z wydarzeniami z lat 1918-2018. Są tematyczne gazetki w klasach i prace uczniów poświęcone Polsce. W czwartek mamy konkurs ciast "Urodziny Rzeczypospolitej". Trwają ostatnie przygotowania do piątkowych projektów, prezentacji oraz koncertu uczniów lubońskich szkół.
Przypomnienie: w piątek 9.11 wszyscy obowiązkowo przychodzą do szkoły w strojach galowych!

Jolanta Walczak