Bezpieczny Internet? TAK!

5 lutego obchodziliśmy w naszej szkole dzień Bezpiecznego Internetu. Jednym z podjętych działań był udział uczniów w V edycji Wielkopolskiego Konkursu Filmowego Bezpieczny Internet, organizowanego przez Zespół Szkół Łączności w Poznaniu oraz Wydział Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Temat tegorocznej edycji brzmiał „Internet – zaplecze intelektualne człowieka XXI wieku". Celem konkursu było ukazanie Internetu jako swoistej skarbnicy wiedzy i pozytywnego wpływu na rozwój zainteresowań, talentów i wiedzy współczesnego człowieka.

Z naszej szkoły zostały zgłoszone trzy prace- filmy: z klasy If i IIf (opiekunką uczniów była p. Wiesława Stankiewicz) oraz z klasy IIIh (opiekunem była p. Katarzyna Paradowska).

W piątek 8 lutego o godz. 11.00 br. w Multikinie w Starym Browarze w Poznaniu odbyła się uroczysta gala.  Film z naszej szkoły okazał się najlepszy w kategorii gimnazjów! Wielkie było zaskoczenie uczniów, gdy na dużym ekranie sali kinowej zobaczyli swój film jako wyróżniony. Czwórka uczniów- twórców filmu dostała cenne nagrody: każdy zdobył ebook, a dla szkoły przywieźli aparat cyfrowy.

Niespodziewaną nagrodą okazało się zaproszenie do studia WTK, gdzie o 18.20 przeprowadzono wywiad ze zwycięzcami.

Udział w konkursie był nie tylko doskonałą okazją do podnoszenia wiedzy z zakresu Internetu, ale także promowania szkoły.

Twórcami zwycięskiego filmu byli uczniowie z klasy IIIh: Majka Jaśkowiak, Eliza Misiaczyk, Patryk Ostrowski i Aleksandra Tórz, a pomocą służyła im p. Katarzyna Paradowska.

Film naszych uczniów "I feel good z Internetem"

Podziękowanie dla szkoły

Wyróżnienie