Audycja muzyczna dla przedszkolaków

3.10.2014 r.

1 października odwiedzili szkołę przedszkolacy. Dzieci obejrzały audycję muzyczną w wykonaniu naszych uczniów. Audycja ta była także formą zajęć otwartych dla nauczycieli. Odwiedzili nas nauczyciele z Sierakowa, Skórzewa i Poznania. P. Dorota Mucha, pomysłodawca tego przedsięwzięcia, postawiła sobie za cel umożliwienie uczniom naszej szkoły udział w nietypowej formie, jaką jest audycja muzyczna. Każdy uczeń miał szansę przygotować się w zakresie, który go interesuje, a którego do tej pory nie miał okazji prezentować samodzielnie przed publicznością.  W audycji pojawił się taniec do utworu pt. "Popołudnie Fauna" C. Debussego do autorskiej choreografii Julii Kopańskiej 3 e. Świetnie wypadł wiersz J. Tuwima  pt. "Lokomotywa" w interpretacji grupy uczniów pod kierunkiem Anny Klemczak 2c. Pokaz barw instrumentów muzycznych rozpoczęła Tosia Kwiatkowska 3 e, prezentując gitarę. Szerokie możliwości werbla odkrywał Dominik Wasiak 1c. Kontrastowe możliwości harmonijki ustnej przedstawiał Hubert Ossowski 1f. W drugiej części audycji wszyscy mali goście z wielką pasją zaśpiewali wraz z młodzieżą przy akompaniamencie pałeczek werblowych piosenkę poznańskiego kompozytora Andrzeja Koszewskiego "Vivat, vivat musica". Kolejno odbył się niezwykły pokaz rytmu przy pomocy plastikowych kubków - Tosia Kwiatkowska oraz Oliwia  Krüger 3 e. Duet w składzie Agnieszka Grabowska i Karolina Zagajewska 1 h zaprosiły wszystkie dzieci do zabawy przy szencie pt. "Płynie łódź moja". Wesoła melodia tej piosenki sprawiła, że wszyscy kołysali się, jakby byli na wzburzonym morzu. Pluszowe maskotki towarzyszyły piosence "Szafa jak żyrafa". W finałowej części audycji muzycznej Klaudia Ziomek 2 h wykonała piosenkę "Idę wolna bez mamy". Na zakończenie pojawiły się kolorowe balony. Dzieci zareagowały na nie spontanicznymi podskokami. Wszyscy wykonawcy nagrodzeni zostali zasłużonymi oklaskami.

Dorota Mucha