Arsenał Pamięci

12.06.2019 r.

6 czerwca grupa naszych uczniów, którzy zostali Laureatami  XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Arsenał Pamięci pojechała do Łodzi na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbyło się w XXIX Liceum Ogólnokształcącym im.hm. Janka Bytnara „Rudego”. Laureaci oprócz dyplomów otrzymali książki i grę edukacyjną ”Twórcy Niepodległej”. Wzięli również udział w spotkaniu z zaproszonym gościem, którym była sanitariuszka, uczestniczka powstania warszawskiego. Wyjątkowe wyróżnienie, oprócz tytułu laureata, otrzymał Wojtek Konwiński z klasy 8b. Została mu przyznana Nagroda Specjalna Imienia „Rymwida” za pracę, którą napisał o swoim praprapradziadku – powstańcu wielkopolskim – Stefanie Kruszonie. Dodatkową atrakcją dla młodzieży była krótka wycieczka po mieście, którą rozpoczęliśmy nasz pobyt w Łodzi. Przeszliśmy ulicą Piotrkowską, która jest reprezentacyjną ulicą miasta i jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Następnie mogliśmy ochłodzić się w Muzeum Kanału „Dętka”, które mieści się w zabytkowym zbiorniku na wodę deszczową pod Placem Wolności. Ciekawa sesja fotograficzna odbyła się w wyjątkowym miejscu jakim jest Pasaż Róży. Nasz spacer zakończyliśmy w Manufakturze. Wyjazd dla wszystkich był pełen niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie przejazdu.

Katarzyna Urbaniak i Paulina Hącia