Absolwenci przedstawili trzecioklasistom ofertę poznańskiej "Handlówki"

5.03.2015 r.

4 marca odwiedzili nas absolwenci, którzy na co dzień uczą się w Zespole Szkół Handlowych w Poznaniu. Bartek Wilczek opowiedział o ofercie edukacyjnej szkoły oraz o rodzajach klas, w których od nowego roku szkolnego młodzież naszej szkoły może rozpocząć naukę (m.in.technikum hotelarskie, technikum ekonomiczno-handlowe, technikum organizacji reklamy, zasadnicza szkoła zawodowa). Weronika Zygrykalis zachęcała do zapisania się do szkoły, ponieważ rozwija ona zainteresowania uczniów i przygotowuje do podjęcia zawodu w kraju i za granicą. Pracodawcy na rynku pracy wysoko oceniają absolwentów Handlówki. W szkole dba się o naukę języków obcych, a placówka wspomaga kształcenie teoretyczne praktyką zawodową. Zosia Zaborowska i Patrycja Minta opowiedziały o zajęciach pozalekcyjnych i praktykach odbywających się np. w hotelach czy  agencjach fotograficznych. Nauczycielka, która opiekowała się uczniami podczas prezentacji szkoły i jej oferty edukacyjnej, zachęcała do odwiedzenia placówki podczas dni otwartych, które odbędą się 24.03 i 14.04.2015 roku.

Piotr Krawczyk 3i