3 g zainicjowała cykl spotkań z ciekawą książką

23.09.2016 r.

Dzisiaj na godzinie wychowawczej w klasie 3 g zainicjowaliśmy cykl spotkań z ciekawą książką. Uczniowie mieli za zadanie przynieść na zajęcia książkę, która zapadła im w pamięć i którą chcieliby polecić innym czytelnikom. Okazało się, że wiele osób z nostalgią wspomina lektury ze szkoły podstawowej. Młodzież do dzisiaj pamięta „Chłopców z Placu Broni” Ferenca Molnára, „Braci Lwie Serce” Astrid Lindgren czy „Anię z Zielonego Wzgórza” Lucy Maud Montgomery (o dziwo, ta pozycja była przywoływana także przez chłopców). Największe zainteresowanie wywołał Jakub Bartkowiak, opowiadając o lekturze „Nie płacz, koziołku” Siergieja Michałkowa :) Na pewno zainteresował tą pozycją przynajmniej jedną osobę (mam zamiar kupić ją mojej córce). Uczniowie polecali też książki fantasy, thrillery, poradniki. Konkluzja jest taka - czytamy! I czytać będziemy dalej! 

Katarzyna Kozłowska
Uczniowie