225. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja

29.04.2016 r.

29 kwietnia uczciliśmy 225. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie ubrani w stroje galowe spotkali się w holu, aby wziąć udział w krótkim apelu. Program przygotowała klasa 2d pod kierunkiem wychowawczyni p. Katarzyny Paradowskiej. Po hymnie państwowym zabrzmiała polska pieśń "Witaj, majowa jutrzenko". Później Ola Stanulewicz i Mateusz Majewski przypomnieli najważniejsze zasady Ustawy zasadniczej zatwierdzonej przez posłów Sejmu Wielkiego w 1791 roku. Apel zakończyła piosenka Marka Grechuty pt. "Ojczyzna". 
Poczet sztandarowy (klasa 2h z p. Joanną Chęcińską) weźmie udział w miejskich uroczystościach w dniu 3.05: 12.30 msza w kościele pw. św. Barbary; 13.30 złożenie kwiatów i okolicznościowy program na Placu E. Bojanowskiego.

Jolanta Walczak
Uczniowie