2 H NA DWÓCH KOŁACH

12.10.2013 r.

We wtorek, 8 października 2013 roku, klasa 2 H wybrała się na wycieczkę rowerową. Celem wymagającej trasy wiodącej przez Wielkopolski Park Narodowy było Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno- Spożywczego w Szreniawie.15-osobowa grupa wraz z p. Klaudią Lamch oraz p. Michałem Garstkiewiczem musiała zmierzyć się w obie strony z 12-kilometrową trasą. Na miejscu mieliśmy okazję zobaczyć zbiory i ekspozycje dotyczące dziejów wsi polskiej, rolnictwa i przemysłu rolno-spożywczego z terenu całej Polski. Pogoda i humory sprzyjały integracji klasy. Na zakończenie rowerowych zmagań odwiedziliśmy cukiernię w Wirach, gdzie skosztowaliśmy zasłużonych lodów. Wycieczka ukazała uczniom, jak w prosty sposób można aktywnie spędzać wolny czas w najbliższej okolicy szkoły. Pozdrawiamy!!

Michał Garstkiewicz
Uczniowie