1g i 1c w Gnieźnie, czyli nauka inna niż w szkole

12.12.2015 r.

11 grudnia klasy 1G i 1C wyjechały na wycieczkę do Gniezna. Naszym głównym celem była fabryka bombek, gdzie mogliśmy zobaczyć cały proces powstawania tych popularnych ozdób. Widzieliśmy cztery etapy pracy, która wymagała naprawdę wielkiej precyzji. Pierwszym było samo stworzenie bombki ze szklanej rurki, podgrzewając ją do wysokiej temperatury i nadmuchując. Drugim - posrebrzanie za pomocą specjalnej substancji, a następnie lakierowanie i samo dekorowanie. Na koniec mogliśmy zakupić piękne ozdoby w tamtejszym sklepie. Potem, wraz z przewodnikiem, udaliśmy się do Katedry Gnieźnieńskiej, gdzie mieliśmy okazję podziwiać słynne Drzwi Gnieźnieńskie. Zobaczyliśmy również pomnik Bolesława Chrobrego i słuchaliśmy ciekawych faktów dotyczących naszego pierwszego króla. Wycieczka była udana, a nam bardzo przyjemnie uczyło się w trochę inny niż zazwyczaj sposób.

Zuzanna Maciejewska, 1g