1b i 1e w Teatrze Muzycznym

4.04.2017 r.

W dniu 28.03 klasy 1b i 1e pod opieką pp. Barbary Małeckiej, Anny Kobylańskiej i Małgorzaty Wagner pojechały do Teatru Muzycznego w Poznaniu na sztukę pt. "Romeo i Julia" na podstawie dramatu W. Szekspira, która wystawiana była gościnnie przez artystów z Wrocławia. Dla niektórych uczniów była to pierwsza wizyta w prawdziwym teatrze i z ciekawością rozglądali się po widowni, oczekując na przedstawienie. Kiedy pojawili się aktorzy, zapadła cisza i  wszyscy skupili się na odbiorze sztuki. Dekoracje oraz stroje aktorów były skromne, raczej symboliczne, natomiast całemu spektaklowi towarzyszyła piękna muzyka oraz niezwykła gra świateł padających na scenę, które wzbogacały przedstawienie. Mimo iż nasze miejsca były na balkonie, doskonale słyszeliśmy każde słowo dramatu wypowiedziane przez aktorów.  Dodatkowym urozmaiceniem były układy taneczne i baletowe. Przedstawienie bardzo się podobało, zostało nagrodzone gromkimi brawami, a jego plonem jest recenzja pisana przez uczniów, bowiem  ta forma wypowiedzi znajduje się w programie nauczania klasy 1 gimnazjum.

Małgorzata Wagner