18 maja obchodzimy Dzień Patrona Szkoły!

17.05.2020 r.

W poniedziałek 18 maja przypada Dzień Patrona Szkoły. Mimo że przebywamy w domach, pamiętamy o Patronie św. Janie Pawle II i uczcimy Jego święto. 
Już jutro (piątek 15 maja) odbędzie się Konkurs Wiedzy o Janie Pawle II. Rozpocznie się o godzinie 15.00. Uczestnicy powinni około godziny 14.50 zalogować się do Classroomu do grupy o nazwie KONKURS O JANIE PAWLE II- kod i4vjecl (tylko tam będzie udostępniony test). Dokładnie o godzinie 15.00 będzie aktywny test składający się z 15 pytań. Czas odpowiadania to 15 minut + 5 minut na sprawdzenie (zatem maksymalnie po 20 minutach należy zakończyć i zaznaczyć "wyślij"). Prosimy o samodzielne pisanie testu!
18 maja o godzinie 18:00 w Parafii pw. św. Barbary w Luboniu o godzinie 18:00 odprawiona zostanie Msza święta w intencji całej społeczności Szkoły Podstawowej nr 5 im. Świętego Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy świętej dzięki transmisji internetowej link do strony parafii:

https://www.youtube.com/channel/UCjMyxZ1mKaO4dABtBxTDmbA

18 maja ogłosimy zwycięzców piątkowego konkursu wiedzowego oraz zaprezentujemy konkursowe prace plastyczne uczniów klas 1-3 pt. "Święty Jan Paweł II w moich oczach". Także w poniedziałek na stronie szkoły zostaną zaprezentowane prace uczniowskie klas 4-8 związne z postacią Patrona. 
Z okazji 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, naszego Patrona, przygotowaliśmy nakręcony teledysk "Nie zastąpi Ciebie nikt" w którym udział biorą uczniowie wraz z nauczycielami. Premiera teledysku w poniedziałek 18 maja na naszej szkolnej stronie internetowej. 

Natalia Szymczak, Sławomir Wojciak, Patryk Dondajewski
Uczniowie