14 marca po raz kolejny obchodzić będziemy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Liczby Pi.

28.02.2019 r.

Z tej okazji   ogłaszamy  konkursy: 

1.Konkurs: zapamiętanie jak największej liczby cyfr rozwinięcia liczby Pi.  Rekord szkoły ustanowił w 2017r. Natan Winczewski, który zapamiętał 339 cyfr rozwinięcia liczby Pi. Czekamy na kolejne rekordy.
2.Konkurs: na "Mistrza tabliczki mnożenia". Konkurs polega, na uzyskaniu jak największej liczby prawidłowych odpowiedzi w wyznaczonym czasie. Konkurs odbędzie się w dwóch kategoriach wiekowych: klasy IV –VI oraz VII-VIII, III gimnazjum
3.Konkurs: wykonanie plakatu „Matematyka jest wszędzie”. Plakaty wykonane techniką dowolną ukazujące zastosowanie matematyki w naszym otoczeniu, należy składać u nauczycieli matematyki do 8 marca. Komisja konkursowa oceni wartość metodyczną plakatu (wartość treści, dobranych przykładów, myśl przewodnią, gramatykę i pisownię) oraz oryginalność pomysłów.
4.Konkurs układania kostek Happy. Zespoły, składające się z 3 uczniów zgłaszają chęć wzięcia udziału u swoich nauczycieli matematyki.
5.W dniach poprzedzających Święto Liczby Pi odbędą się potyczki klasowe.
Wszystkich uczniów zachęcamy do udziału. Główną nagrodą w konkursach indywidualnych  jest Pizza sponsorowana przez House Pizza przy ul. Poniatowskiego 66a w Luboniu. ZAPRASZAMY !!!! 

Małgorzata Zgoła
Uczniowie