1 f w jednostce Państwowej Straży Pożarnej

13.12.2013 r.

Dnia 10 grudnia 2013 roku klasa Bezpieczeństwa Narodowego (1F) wybrała się na wycieczkę do Państwowej Straży Pożarnej - jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 w Poznaniu. Na miejscu zapoznaliśmy się z specjalistycznymi samochodami ratowniczymi, osprzętowaniem oraz z zadaniami tej jednostki. Każdy z uczestników miał możliwość rozwinięcia oraz zwinięcia węża strażackiego. Jeden ze strażaków pokazywał nam, jak przygotowują się do akcji, między innymi zjechał po specjalnej rurze do szybkiego przemieszczenia się do miejsca, gdzie znajduje się całe osprzętowanie. Następnie strażacy pokazali nam, jak sprawnie działa rozsuwana 30-metrowa drabina, stosowana do pomocy na wysokościach. Pod koniec mieliśmy kurs pierwszej pomocy. Wycieczka była bardzo ciekawa i upłynęła nam w miłej atmosferze:-)

 

Zosia Lehmann
Uczniowie