NIEZAPOMNIANE CHWILE PODCZAS I FESTYNU RODZINNEGO

24.05.2013 r.

W piątek, 24 maja, w Gimnazjum nr 2 odbył się I Festyn Rodzinny. Na zaproszenie uczniów i nauczycieli do szkoły przyszli rodzice, rodzeństwo, dziadkowie, absolwenci i szóstoklasiści, którzy dołączą do nas we wrześniu. Było tłumnie, kolorowo i wesoło. Poszczególne klasy przygotowały poczęstunki (od ciastek przez lody do chleba ze smalcem, ogórków i potraw z grilla)  oraz upominki dla gości. Każde stoisko było inne. Kusiły m.in. „Wiejska chata”, „Lata sześćdziesiąte w stylu Marilyn Monroe”, „Kraina wafelka”, „Żyj smacznie i zdrowo”, „Jabłkowe przysmaki” i „Kosmos”. Zademonstrowaliśmy pokaz doświadczeń chemicznych. Zaproponowaliśmy warsztaty decoupage, dekoratorstwa i malarstwa. Na scenie prezentowali się tancerze i wokaliści (z G2 i SP3). Wystąpiły także Eskadra i Formoza, zespoły prowadzone przez Dominikę Barabas. Panie mogły poddać się zabiegom upiększającym (fryzjer, makijaż, manicure). Wokół szkoły odbywały się zajęcia sportowe. Na zielonym boisku drużyny rywalizowały w boules, a w hali LOSiR uczniowie, rodzice i nauczyciele rozegrali turnieje siatkówki oraz piłki nożnej. Byli z nami harcerze i członkowie Związku Strzeleckiego. Przez cały czas w holu szkoły odbywał się Majowy Maraton Malowania Motyli. Na zakończenie usiedliśmy przy ognisku, aby upiec kiełbaski i wspólnie zaśpiewać znane piosenki. Atmosfera Festynu była fantastyczna. Jesteśmy wdzięczni wszystkim osobom, które aktywnie włączyły się do jego organizacji: za poświęcony czas, świetne pomysły, sprzęt i produkty spożywcze. Impreza nie udałaby się, gdyby nie pełne zaangażowanie całej społeczności: uczniów, rodziców i nauczycieli. GORĄCO DZIĘKUJEMY!

Zobacz więcej zdjęć w lubon.tv

Jolanta Walczak