"Dnia pierwszego września roku pamiętnego ..."

20.09.2012 r.

Wrzesień to miesiąc, w którym rozpoczęła się II wojna światowa. Dlatego właśnie teraz uczniowie klas: III b, III d, III h i Ic przygotowali program poświęcony agresji niemieckiej i rosyjskiej na Polskę. Zaprezentowali go koleżankom oraz kolegom w czwartek, 20 września.

Niezwykłe wrażenie zrobił na gimnazjalistach głośny, przenikliwy dźwięk syreny alarmowej - taki sam, jaki wielokrotnie towarzyszył Polakom podczas wojny. Po tym sygnale-symbolu usłyszeliśmy fragmenty przemówień z roku 1939, urywki wierszy i piosenkę "Dnia pierwszego września" (z filmu "Zakazane piosenki").

Niezwykłych przeżyć dostarczył wszystkim wspaniały występ zespołu wokalnego stworzonego przez uczennice z klasy I c. Program powstał pod kierunkiem pana Michała Szwackiego. Nauczycielowi, uczennicom i uczniom, którzy wystąpili w programie, dziękujemy za tę niezwykłą lekcję historii.

J.W.