W środę 26.09.2012 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień powitaliśmy w hallu szkoły, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć fragment sztuki "Tristan i Izolda" po niemiecku.

Po spektaklu przygotowanym przez uczniów klasy III h pod opieką pani Anny Trąbały nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na plakat promujący naukę języków obcych, na który gimnazjaliści przygotowali wiele ciekawych prac. Uczniowie w graficzny sposób przekonywali siebie nawzajem, dlaczego warto uczyć się języków obcych, a szczególnie języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i niemieckiego, których lekcje oferuje nasza szkoła.

Małgorzata Szymankiewicz

W dniu 21.09.2012 uczniowie klas III- cich, biorący udział w cotygodniowych zajęciach "Wybieram Mat - Fiz" wybrali się wraz z panią Ewą Rubisz na Uniwersytet Poznański na Wydział Fizyki. Odbywały się tam pokazy doświadczeń fizycznych w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu "Nauki Przyrodnicze na Scenie 5".

Zobaczyliśmy m.in. jak robi się sorbet z soku i ciekłego azotu, poznaliśmy historię i działanie silników. Chłopcy z zespołu Electric Light Guitar przedstawili instrumenty, które działały na fotokomórkę. Wielkim zaskoczeniem okazał się występ uczniów ze szkoły podstawowej, którzy zaprezentowali grę na kieliszkach oraz inne zaskakujące doświadczenia.

Joanna Celler (uczestniczka wycieczki)