27 września w naszej szkole odbyły się długo przygotowywane i oczekiwane wybory przewodniczącego oraz opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Organizacja wyborów stanowiła duże wyzwanie dla Komisji Wyborczej i zespołu koordynacyjnego. Zgodnie z Regulaminem było to głosowanie równe, tajne i powszechne. Zależało nam, aby faktycznie każdy uczeń miał okazję i możliwość oddania swojego głosu.

Lokal wyborczy urządziliśmy w szkolnej bibliotece. Tam Komisja Wyborcza przygotowała karty do głosowania. Od godz.10.00 do 14.00 przychodziły kolejne klasy, aby zagłosować. Staraliśmy się, aby przebieg głosowania jak najbardziej przypominał ten, który ma miejsce podczas wyborów władz państwowych. Następnie Komisja Wyborcza przystąpiła do liczenia głosów i sporządziła protokół wyników wyborów.

Oddano 504 głosy. Najwięcej, bo aż 272, otrzymał Jakub Jeliński z klasy III d. Stał się zatem przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego w Gimnazjum nr 2 im. Jana Pawła II w Luboniu. Jego zastępcą został Aaron Ciesielski z klasy IIc. Opiekunami SU wybrano nauczycielki: Anetę Jankowską - Łukomską, Ewę Frąckowiak i Paulinę Hącię.

Samorząd Uczniowski

W środę 26.09.2012 roku obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Dzień powitaliśmy w hallu szkoły, gdzie uczniowie mieli okazję obejrzeć fragment sztuki "Tristan i Izolda" po niemiecku.

Po spektaklu przygotowanym przez uczniów klasy III h pod opieką pani Anny Trąbały nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na plakat promujący naukę języków obcych, na który gimnazjaliści przygotowali wiele ciekawych prac. Uczniowie w graficzny sposób przekonywali siebie nawzajem, dlaczego warto uczyć się języków obcych, a szczególnie języka angielskiego, francuskiego, hiszpańskiego i niemieckiego, których lekcje oferuje nasza szkoła.

Małgorzata Szymankiewicz

W dniu 21.09.2012 uczniowie klas III- cich, biorący udział w cotygodniowych zajęciach "Wybieram Mat - Fiz" wybrali się wraz z panią Ewą Rubisz na Uniwersytet Poznański na Wydział Fizyki. Odbywały się tam pokazy doświadczeń fizycznych w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu "Nauki Przyrodnicze na Scenie 5".

Zobaczyliśmy m.in. jak robi się sorbet z soku i ciekłego azotu, poznaliśmy historię i działanie silników. Chłopcy z zespołu Electric Light Guitar przedstawili instrumenty, które działały na fotokomórkę. Wielkim zaskoczeniem okazał się występ uczniów ze szkoły podstawowej, którzy zaprezentowali grę na kieliszkach oraz inne zaskakujące doświadczenia.

Joanna Celler (uczestniczka wycieczki)