Zajęcia z narciarstwa na dobre zagościły w naszym Gimnazjum. Już trzeci sezon z rzędu uczniowie mogą uczyć się i doskonalić swoje umiejętności narciarskie. W tym roku mamy dziesięcioro uczniów jeżdżących na dwóch deskach smiley Grupka jest dość zaawansowana, większość jeździ z samego szczytu stoku narciarskiego Malta Ski w Poznaniu. Narciarze bez trudności wykonują podstawowe ewolucje, takie jak: jazda pługiem, łuki płużne. Potrafią swobodnie skręcać i zatrzymywać się tam, gdzie chcą, a nie tam, gdzie narty ich poniosą.

Nowością są lekcje nauki na SNOWBARDZIE. Cieszą się one dużym zainteresowaniem szczególnie wśród młodzieży potrafiącej jeździć już na nartach. Snowboardziści nie mają łatwo, zajęcia są bardzo wymagające, a postępy nie tak widoczne. Na szczęście na ostatniej lekcji udało się młodzieży przejść na duży stok.

Sezon narciarski rozpoczęliśmy pod koniec października za sprawą współpracy Malta Ski i Stowarzyszenia PARTNER z Gimnazjum nr 2. Teraz pozostało nam tylko czekać na śnieżną pokrywę i piękne słońce.

Opiekun grupy: Zofia Stolaś

W sobotę 27 października w ramach zajęć artystycznych: modelarstwa i rękodzielnictwa odbyła się wycieczka na Targi Poznańskie. Głównym celem była wystawa HOBBY 2012 - Salon modelarstwa i gier towarzyskich.

W pawilonach mogliśmy podziwiać m.in.: najnowsze modele kolejowe, lotnicze, morskie, gry towarzyskie, samochody zdalnie sterowane, figurki, akcesoria modelarskie, historyczne żaglowce, figurki-repliki z różnych gier komputerowych, zdalnie sterowane zabawki. Mogliśmy także zwiedzić wystawę akwarystyki i terrarystyki.

K.Paradowska

Dnia 6 października 2012 r. w Gimnazjum nr 2 odbył się Dzień Gimnazjalisty. Uczniowie klas pierwszych tradycyjnie bawili się w szkole. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem potyczek sportowo-umysłowych. Pierwszoklasiści brali udział w konkurencjach przygotowanych dla nich przez starszych kolegów z klasy II b i II g.

Wiedzą o szkole musieli wykazać się przewodniczący klas, a skarbnicy umiejętnością poprawnego liczenia. W nawiązaniu do Euro 2012 i Igrzysk Olimpijskich klasy przygotowały prezentacje dotyczące różnych dyscyplin sportowych. Uczniowie odpowiadali też na pytania i rozwiązywali krzyżówki, które dotyczyły sportu. Pierwszoklasiści uczestniczyli w konkurencjach, które sprawdzały ich sprawność fizyczną.

Katarzyna Urbaniak Małgorzata Zgoła

28. września 2012 roku spora grupa gimnazjalistów pojechała pod opieką Pań: Anety Jankowskiej- Łukomskiej, Lidii Potockiej - Kaczmarek, Pauliny Hąci, Katarzyny Urbaniak i Jolanty Skowrońskiej na Uniwersytet Przyrodniczy, aby uczestniczyć w niepowtarzalnej imprezie edukacyjno - kulturowej.

Noc Naukowców to jedyna taka noc w Europie. Noc pełna niezapomnianych wrażeń! W tym samym czasie 28 września br. w całej Europie odbywały się imprezy popularno-naukowe i rozrywkowe. Celem imprezy jest zbliżenie naukowców i społeczeństwa, stworzenie okazji do spotkania, poznania się i wspólnych działań. A wszystko to w atmosferze zabawy. Tej jedynej nocy naukowcy odeszli od swoich codziennych obowiązków, aby bawić się wspólnie z publicznością. Każdy mógł się przekonać, że nauka jest pasjonująca i ciekawa.

A.Łukomska