10 listopada obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Mieliśmy niezwykłą okazję posłuchania wspaniałego koncertu w wykonaniu nauczycieli i uczniów z poznańskich szkół muzycznych.

Autorkami pomysłu były p. Jolanta Walczak i p. Justyna Szczodrak. Projekt udało się zrealizować dzięki życzliwości dyrekcji Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu: p. dyrektorowi Wojciechowi Michalskiemu, p. dyrektor Danieli Kraus-Burzyńskiej oraz kierownik sekcji pianistycznej - p. Barbarze Jarantowskiej.

Wykonawcami koncertu "Święto Niepodległości - powód do radości" byli nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego oraz Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu.

G2

10 listopada 2012 roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Rogala Marcińskiego.

Z tej okazji Koleżanki z Samorządu Uczniowskiego zapoznały nas z historią rogala, inne zaprosiły na wypieki.

Dziękujemy za rogale artystycznie wykonane zgodnie z wielkopolskim przepisem: Natalii Ignasiak, Joannie Mańczak, Karolinie Franczak, Marcie Rolskiej oraz Jakubowi Knitterowi.

Samorząd Uczniowski

W mijającym tygodniu uczniowie klas trzecich naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez angielskiego nauczyciela wyłącznie po angielsku. Pan Moses Molongo uczy już od kilku lat języka angielskiego młodzież w Europie,a przybył do naszego gimnazjum z Londynu. Fakt, że jest on z pochodzenia Kameruńczykiem, dodatkowo został wykorzystany na lekcjach przez gościa przy przedstawieniu swojego rodzinnego kraju.

Na zajęciach po wzajemnym przedstawieniu się, gość opowiadał o Kamerunie, a także przeprowadzał aktywizujące zadania językowe, które wykonywaliśmy w grupach. Nie obyło się też bez angielskiego dyktanda, które dla wielu uczniów było prawdziwym wyzwaniem.

Z pewnością kontakt z gościem był bezcennym doświadczeniem lingwistycznym dla naszych wychowanków.

M.Szymankiewicz

Zajęcia z narciarstwa na dobre zagościły w naszym Gimnazjum. Już trzeci sezon z rzędu uczniowie mogą uczyć się i doskonalić swoje umiejętności narciarskie. W tym roku mamy dziesięcioro uczniów jeżdżących na dwóch deskach smiley Grupka jest dość zaawansowana, większość jeździ z samego szczytu stoku narciarskiego Malta Ski w Poznaniu. Narciarze bez trudności wykonują podstawowe ewolucje, takie jak: jazda pługiem, łuki płużne. Potrafią swobodnie skręcać i zatrzymywać się tam, gdzie chcą, a nie tam, gdzie narty ich poniosą.

Nowością są lekcje nauki na SNOWBARDZIE. Cieszą się one dużym zainteresowaniem szczególnie wśród młodzieży potrafiącej jeździć już na nartach. Snowboardziści nie mają łatwo, zajęcia są bardzo wymagające, a postępy nie tak widoczne. Na szczęście na ostatniej lekcji udało się młodzieży przejść na duży stok.

Sezon narciarski rozpoczęliśmy pod koniec października za sprawą współpracy Malta Ski i Stowarzyszenia PARTNER z Gimnazjum nr 2. Teraz pozostało nam tylko czekać na śnieżną pokrywę i piękne słońce.

Opiekun grupy: Zofia Stolaś