W mijającym tygodniu uczniowie klas trzecich naszej szkoły mieli okazję uczestniczyć w lekcjach prowadzonych przez angielskiego nauczyciela wyłącznie po angielsku. Pan Moses Molongo uczy już od kilku lat języka angielskiego młodzież w Europie,a przybył do naszego gimnazjum z Londynu. Fakt, że jest on z pochodzenia Kameruńczykiem, dodatkowo został wykorzystany na lekcjach przez gościa przy przedstawieniu swojego rodzinnego kraju.

Na zajęciach po wzajemnym przedstawieniu się, gość opowiadał o Kamerunie, a także przeprowadzał aktywizujące zadania językowe, które wykonywaliśmy w grupach. Nie obyło się też bez angielskiego dyktanda, które dla wielu uczniów było prawdziwym wyzwaniem.

Z pewnością kontakt z gościem był bezcennym doświadczeniem lingwistycznym dla naszych wychowanków.

M.Szymankiewicz

Zajęcia z narciarstwa na dobre zagościły w naszym Gimnazjum. Już trzeci sezon z rzędu uczniowie mogą uczyć się i doskonalić swoje umiejętności narciarskie. W tym roku mamy dziesięcioro uczniów jeżdżących na dwóch deskach smiley Grupka jest dość zaawansowana, większość jeździ z samego szczytu stoku narciarskiego Malta Ski w Poznaniu. Narciarze bez trudności wykonują podstawowe ewolucje, takie jak: jazda pługiem, łuki płużne. Potrafią swobodnie skręcać i zatrzymywać się tam, gdzie chcą, a nie tam, gdzie narty ich poniosą.

Nowością są lekcje nauki na SNOWBARDZIE. Cieszą się one dużym zainteresowaniem szczególnie wśród młodzieży potrafiącej jeździć już na nartach. Snowboardziści nie mają łatwo, zajęcia są bardzo wymagające, a postępy nie tak widoczne. Na szczęście na ostatniej lekcji udało się młodzieży przejść na duży stok.

Sezon narciarski rozpoczęliśmy pod koniec października za sprawą współpracy Malta Ski i Stowarzyszenia PARTNER z Gimnazjum nr 2. Teraz pozostało nam tylko czekać na śnieżną pokrywę i piękne słońce.

Opiekun grupy: Zofia Stolaś

W sobotę 27 października w ramach zajęć artystycznych: modelarstwa i rękodzielnictwa odbyła się wycieczka na Targi Poznańskie. Głównym celem była wystawa HOBBY 2012 - Salon modelarstwa i gier towarzyskich.

W pawilonach mogliśmy podziwiać m.in.: najnowsze modele kolejowe, lotnicze, morskie, gry towarzyskie, samochody zdalnie sterowane, figurki, akcesoria modelarskie, historyczne żaglowce, figurki-repliki z różnych gier komputerowych, zdalnie sterowane zabawki. Mogliśmy także zwiedzić wystawę akwarystyki i terrarystyki.

K.Paradowska

Dnia 6 października 2012 r. w Gimnazjum nr 2 odbył się Dzień Gimnazjalisty. Uczniowie klas pierwszych tradycyjnie bawili się w szkole. W tym roku impreza odbyła się pod hasłem potyczek sportowo-umysłowych. Pierwszoklasiści brali udział w konkurencjach przygotowanych dla nich przez starszych kolegów z klasy II b i II g.

Wiedzą o szkole musieli wykazać się przewodniczący klas, a skarbnicy umiejętnością poprawnego liczenia. W nawiązaniu do Euro 2012 i Igrzysk Olimpijskich klasy przygotowały prezentacje dotyczące różnych dyscyplin sportowych. Uczniowie odpowiadali też na pytania i rozwiązywali krzyżówki, które dotyczyły sportu. Pierwszoklasiści uczestniczyli w konkurencjach, które sprawdzały ich sprawność fizyczną.

Katarzyna Urbaniak Małgorzata Zgoła