Ignorantia iuris nocet - nieznajomość prawa szkodzi

Uczniowie klas drugich i trzecich muszą dokonać niebawem niezwykle ważnego wyboru - zdecydować o dalszym kształceniu i przyszłym zawodzie. Na lekcjach wychowawczych rozmawialiśmy o pracy sędziego. Zdecydowałam, że połączymy poznanie jego pracy z uświadomieniem sobie, jak ważnym filarem demokracji jest niezależna władza sądownicza. Dlatego 23 listopada 2012 roku pod opieką p. Łukomskiej, p. Szymankiewicz i p. Skórskiej pojechaliśmy do Sądu Rejonowego w Poznaniu.

Agata Stando i Zosia Tomaszewska, klasa IIc

W poprzednim roku szkolnym projekt został pomyślnie zrealizowany w naszej szkole. Korzyści odnieśli nauczyciele, szkoła, a przede wszystkim uczniowie. Mogli oni poszerzyć swoją wiedzę i ciekawie spędzić czas wolny.

Projekt współfinansowany jest przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki. W projekcie uczestniczy 44 uczniów, którzy podzieleni są na dwie grupy ćwiczebne. Zajęcia prowadzone są z zakresu informatyki, przedmiotów matematyczno - przyrodniczych, języków obcych, zajęć sportowo - wychowawczych i rozmów z psychologiem.

Zadania w ramach zagrajmy o sukces realizowane są w całym roku szkolnym 2012/2013. Program zajęć realizowany jest w formie warsztatów, spotkań i wycieczek przedmiotowych.

W minionej edycji projektu baza szkoły została wzbogacona o sprzęt sportowy (kije do nordic walking, rakiety tenisowe), materiały chemiczne i aparat fotograficzny. W tym roku otrzymamy telewizor, pomoce naukowe do geografii, matematyki oraz piłki do gier zespołowych.

Koordynator projektu Zofia Stolaś

10 listopada obchodziliśmy w szkole Narodowe Święto Niepodległości. Mieliśmy niezwykłą okazję posłuchania wspaniałego koncertu w wykonaniu nauczycieli i uczniów z poznańskich szkół muzycznych.

Autorkami pomysłu były p. Jolanta Walczak i p. Justyna Szczodrak. Projekt udało się zrealizować dzięki życzliwości dyrekcji Zespołu Szkół Muzycznych w Poznaniu: p. dyrektorowi Wojciechowi Michalskiemu, p. dyrektor Danieli Kraus-Burzyńskiej oraz kierownik sekcji pianistycznej - p. Barbarze Jarantowskiej.

Wykonawcami koncertu "Święto Niepodległości - powód do radości" byli nauczyciele i uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Fryderyka Chopina, Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Henryka Wieniawskiego oraz Policealnego Studium Piosenkarskiego im. Czesława Niemena w Poznaniu.

G2

10 listopada 2012 roku w naszej szkole obchodziliśmy Święto Rogala Marcińskiego.

Z tej okazji Koleżanki z Samorządu Uczniowskiego zapoznały nas z historią rogala, inne zaprosiły na wypieki.

Dziękujemy za rogale artystycznie wykonane zgodnie z wielkopolskim przepisem: Natalii Ignasiak, Joannie Mańczak, Karolinie Franczak, Marcie Rolskiej oraz Jakubowi Knitterowi.