8 kwietnia 2013 roku odbyła się w naszej szkole ostatnia część próbnego egzaminu Cambridge ESOL. Trzydzieścioro uczniów przystąpiło do swojego pierwszego sprawdzianu ustnego z języka obcego. Zdającym towarzyszyły spore emocje. Na szczęście współpracujący z naszym gimnazjum egzaminatorzy ze szkoły English Club, działającej pod patronatem British Council, dodawali  kandydatom odwagi. Egzamin przebiegł w miłej atmosferze. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że nie warto stresować się przed tego rodzaju testem, szczegolnie jeśli posiada się wiedzę! Wszyscy z optymizmem myślą teraz o swojej językowej przyszłości. Warto było się sprawdzić!

Małgorzata Szymankiewicz

Nasza szkolna Gimnazzzetka jest w ścisłym finale województwa! Gazeta okazała się bezkonkurencyjna. Znalazła się wśród pięciu wyróżnionych gazet z województwa wielkopolskiego i wśród 50 najlepszych w całym kraju - w ogólnopolskim konkursie Junior Media. Jury składające się z zawodowych dziennikarzy brało pod uwagę: 1) oryginalność gazetek szkolnych, 2) jakość zamieszczonych artykułów, 3) jakość zdjęć, 4) ogólne wrażenie artystyczne. Zdobyliśmy główną nagrodę. Najlepsze gazetki szkolne wydrukowane zostaną w drukarni prasowej na gazetowym papierze i dostarczone do naszej szkoły.

Gratulacje dla wszystkich młodych adeptów dziennikarstwa i opiekunek: p. Walkowiak i p. Wodzyńskiej-Skotarczak.

Ilona Walkowiak

4 stycznia odbyły się wybory do Młodzieżowej Rady Miasta.

Po podliczeniu głosów okazało się, że aż siedmioro uczniów Gimnazjum nr 2 zostało młodzieżowymi radnymi. Serdecznie gratulujemy: Agnieszce Antoniewskiej, Jakubowi Jelinskiemu, Angelice Żurawlew, Wiktorii Kucharskiej, Karolinie Tórz, Zofii Lenartowicz i Kamili Ratajczyk.

Wśród radnych są także nasi absolwenci: Tomasz Zapłata i Bartosz Wilczek. Inni nowo wybrani członkowie MRM to czworo uczniow Gimnazjum nr 1 w Luboniu i dwaj studenci.

Dziękujemy wszystkim osobom, które wzięły udział w głosowaniu. Wykazały się dojrzałością obywatelską i pokazały, że interesują się sprawami naszego miasta.

G2