27 kwietnia odbyły się "Drzwi otwarte". Odwiedziło nas wielu rodziców oraz uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych z Lubonia, Poznania, Komornik i Wir. Kandydaci mieli okazję poznać ofertę naszego gimnazjum. Razem z rodzicami mogli zobaczyć pracownie przedmiotowe oraz dowiedzieć się, jakimi pomocami dydaktycznymi dysponujemy. W poszczególnych salach nauczyciele i uczniowie opowiadali o realizowanych programach oraz projektach. Prezentowali prace uczniowskie i zachęcali do konkursów oraz doświadczeń. Odpowiadaliśmy na liczne pytania gości dotyczące rekrutacji. Panowała bardzo miła atmosfera!
Przypominamy, że w tym roku odbędzie się rekrutacja elektroniczna. Rozpocznie się ona 23 maja (dla uczniów z rejonu i spoza rejonu). Rodzice powinni wejść na stronę: http://www.nabor.pcss.pl/lubon . Następnie trzeba wypełnić pola formularza – wniosku lub zgłoszenia, wydrukować wypełniony formularz, własnoręcznie podpisać, dołączyć do formularza stosowne dokumenty (w tym kartę informacyjną ze strony G2), a później przynieść formularz z załącznikami do szkoły. Szczegółowe informacje - w zakładce "Kandydaci" / "Regulamin rekrutacji".

Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom i naszym wspaniałym zaangażowanym uczniom za pomoc w przygotowaniu oraz przeprowadzeniu tegorocznych "Drzwi otwartych"!

Jolanta Walczak

8 kwietnia 2013 roku odbyła się w naszej szkole ostatnia część próbnego egzaminu Cambridge ESOL. Trzydzieścioro uczniów przystąpiło do swojego pierwszego sprawdzianu ustnego z języka obcego. Zdającym towarzyszyły spore emocje. Na szczęście współpracujący z naszym gimnazjum egzaminatorzy ze szkoły English Club, działającej pod patronatem British Council, dodawali  kandydatom odwagi. Egzamin przebiegł w miłej atmosferze. Uczestnicy zgodnie stwierdzili, że nie warto stresować się przed tego rodzaju testem, szczegolnie jeśli posiada się wiedzę! Wszyscy z optymizmem myślą teraz o swojej językowej przyszłości. Warto było się sprawdzić!

Małgorzata Szymankiewicz

Nasza szkolna Gimnazzzetka jest w ścisłym finale województwa! Gazeta okazała się bezkonkurencyjna. Znalazła się wśród pięciu wyróżnionych gazet z województwa wielkopolskiego i wśród 50 najlepszych w całym kraju - w ogólnopolskim konkursie Junior Media. Jury składające się z zawodowych dziennikarzy brało pod uwagę: 1) oryginalność gazetek szkolnych, 2) jakość zamieszczonych artykułów, 3) jakość zdjęć, 4) ogólne wrażenie artystyczne. Zdobyliśmy główną nagrodę. Najlepsze gazetki szkolne wydrukowane zostaną w drukarni prasowej na gazetowym papierze i dostarczone do naszej szkoły.

Gratulacje dla wszystkich młodych adeptów dziennikarstwa i opiekunek: p. Walkowiak i p. Wodzyńskiej-Skotarczak.

Ilona Walkowiak