Wszystkich entuzjastów aktywnego wypoczynku serdecznie zapraszamy do udziału w XII Biegu z Okazji Dnia Dziecka w Luboniu. Uczestnicząc w naszej imprezie sprawdzimy kondycję oraz poprawimy swoje samopoczucie. W biegu mogą wziąć udział dzieci i młodzież urodzona w 2001 i młodsza.

Zawodnicy mogą zdobyć medale, pamiątkowe dyplomy i upominki  w 8 kategoriach z podziałem na wiek i płeć.

Start na Wzgórzu Papieskim u zbiegu ulic Unijnej/Żabikowskiej o godzinie 15:00.

Zapisy przed zawodami od godz. 14:00 do 14:45. Dystans: 600, 800 i 2000 metrów.

Informacja i zgłoszenia grupowe szkół do 25.05.2017r.  telefonicznie: 500200456

Organizatorem biegu jest: Gimnazjum nr 2 w Luboniu, Urząd Miasta Luboń, Ośrodek Kultury w Luboniu, LOSiR.

Mapa trasy XII Biegu Lubońskiego z okazji Dnia Dziecka 2017

18 stycznia w naszej szkole odbył się koncert flażoletowy w wykonaniu uczniów lubońskich szkół podstawowych pod patronatem Pani Burmistrz Małgorzaty Machalskiej. Zorganizowała i prowadziła go p. Justyna Szychowiak, muzyk, pracownik ODN i mama Konrada, absolwenta Gimnazjum nr 2. Mali wykonawcy pięknie zagrali i zaśpiewali wiele kolęd dedykowanych babciom i dziadkom - to właśnie oni byli gośćmi honorowymi tego muzycznego spotkania.

Jolanta Walczak

27 kwietnia odbyły się "Drzwi otwarte". Odwiedziło nas wielu rodziców oraz uczniów klas szóstych ze szkół podstawowych z Lubonia, Poznania, Komornik i Wir. Kandydaci mieli okazję poznać ofertę naszego gimnazjum. Razem z rodzicami mogli zobaczyć pracownie przedmiotowe oraz dowiedzieć się, jakimi pomocami dydaktycznymi dysponujemy. W poszczególnych salach nauczyciele i uczniowie opowiadali o realizowanych programach oraz projektach. Prezentowali prace uczniowskie i zachęcali do konkursów oraz doświadczeń. Odpowiadaliśmy na liczne pytania gości dotyczące rekrutacji. Panowała bardzo miła atmosfera!
Przypominamy, że w tym roku odbędzie się rekrutacja elektroniczna. Rozpocznie się ona 23 maja (dla uczniów z rejonu i spoza rejonu). Rodzice powinni wejść na stronę: http://www.nabor.pcss.pl/lubon . Następnie trzeba wypełnić pola formularza – wniosku lub zgłoszenia, wydrukować wypełniony formularz, własnoręcznie podpisać, dołączyć do formularza stosowne dokumenty (w tym kartę informacyjną ze strony G2), a później przynieść formularz z załącznikami do szkoły. Szczegółowe informacje - w zakładce "Kandydaci" / "Regulamin rekrutacji".

Serdecznie dziękuję wszystkim nauczycielom i naszym wspaniałym zaangażowanym uczniom za pomoc w przygotowaniu oraz przeprowadzeniu tegorocznych "Drzwi otwartych"!

Jolanta Walczak