Przejdź do strony:

Uczniowie klasy 7 b uczestniczyli w plenerze fotograficznym  pt. „Ocalić od zapomnienia”. Plener realizowany był na terenie Muzeum Martyrologii w Żabikowie oraz pobliskim cmentarzu. Uczniowie rozwijali swoje umiejętności w zakresie kompozycji obrazu, kadrowania, perspektywy, pracy ze światłem. Byli przy tym w miejscu niezwykłym dla historii Żabikowa. Zapoznawali się z poszczególnymi obiektami, które świadczą o losach niezwykłych ludzi. Dla młodego pokolenia ważne jest, by mieli szansę w jakiś niecodzienny sposób dotknąć ważnej dla Polaków przeszłości. Pomysł na realizację pleneru fotograficznego wpisany był w program nauczycielki Doroty Muchy „Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę poprzez muzykę, plastykę, fotografię”. Uczniowie do tematu podeszli bardzo rzetelnie. W swoich pracach fotograficznych mieli niecodzienną okazję na swój sposób przedstawić historię tego miejsca. 

Dorota Mucha

6 czerwca grupa naszych uczniów, którzy zostali Laureatami  XVIII Ogólnopolskiego Konkursu Arsenał Pamięci pojechała do Łodzi na uroczyste podsumowanie konkursu, które odbyło się w XXIX Liceum Ogólnokształcącym im.hm. Janka Bytnara „Rudego”. Laureaci oprócz dyplomów otrzymali książki i grę edukacyjną ”Twórcy Niepodległej”. Wzięli również udział w spotkaniu z zaproszonym gościem, którym była sanitariuszka, uczestniczka powstania warszawskiego. Wyjątkowe wyróżnienie, oprócz tytułu laureata, otrzymał Wojtek Konwiński z klasy 8b. Została mu przyznana Nagroda Specjalna Imienia „Rymwida” za pracę, którą napisał o swoim praprapradziadku – powstańcu wielkopolskim – Stefanie Kruszonie. Dodatkową atrakcją dla młodzieży była krótka wycieczka po mieście, którą rozpoczęliśmy nasz pobyt w Łodzi. Przeszliśmy ulicą Piotrkowską, która jest reprezentacyjną ulicą miasta i jedną z najdłuższych ulic handlowych w Europie. Następnie mogliśmy ochłodzić się w Muzeum Kanału „Dętka”, które mieści się w zabytkowym zbiorniku na wodę deszczową pod Placem Wolności. Ciekawa sesja fotograficzna odbyła się w wyjątkowym miejscu jakim jest Pasaż Róży. Nasz spacer zakończyliśmy w Manufakturze. Wyjazd dla wszystkich był pełen niezapomnianych wrażeń.
Dziękujemy Radzie Rodziców za dofinansowanie przejazdu.

                                                                                                              

Katarzyna Urbaniak i Paulina Hącia

Nasi najmłodsi- dzieci z oddziału przedszkolnego- pod okiem p. Magdaleny Słonimskiej oraz p.Marty Ciszewskiej wykonują wspaniałe prace plastyczne. Brawo!! yesheart 

Marta Ciszewska

W związku z ogromnym upałem i bardzo wysokim temperaturami w klasach w dniu 12 czerwca odbędą się skrócone lekcje. Będą odbywały się lekcje półgodzinne wg poniższego grafiku:

1. 8.00- 8.30
2.8.35- 9.05
3. 9.10-9.40
4. 9.45-10.15
5.10.20-10.50
6.10.55-11.25
7.11.40-12.10
8.12.25-12.55
9. 13.00-13.30
10.13.35-14:05
11. 14.10-14:40

 

Oddział przedszkolny funkcjonuje bez zmian.
Świetlica pracuje, jak co dzień, do godziny 17.30. 

 

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie