Przejdź do strony:

30 września w naszej szkole odbywały się  wybory do władz Samorządu Uczniowskiego. Uczennice z klasy 8a przeprowadzały głosowanie. Każdy uczeń, który był obecny w szkole miał prawo wyborcze i mógł głosować. 
Po podliczeniu głosów okazało się, że przewodniczącym został Wiktor Kocur z klasy 8b, zastępcami Wiktora są Jagoda Stando z klasy 6a  oraz Tomasz Pięta z klasy 8a. W skład prezydium SU weszli także inni uczniowie, którzy otrzymali największą liczbe głosów.
Działania nowo wybranego zarządu wspierać będą opiekunki: Pani Aneta Łukomska i Pani Paulina Zielińska. 

Aneta Łukomska

Spotkała mnie niesamowita przygoda, w dniach 27–29 września byłam na szkoleniu w Ośrodku Sun Sport w Giewartowie. Uczestniczyłam tam w wykładach dotyczących działań podejmowanych przez Hospicjum Palium i licznych warsztatach. Pierwszego dnia nie znaliśmy się i dlatego każdy trzymał się z swoim koordynatorem. W moim przypadku była to Pani Katarzyna Urbaniak. W tym dniu wszyscy razem, po uroczystym rozpoczęciu szkolenia, malowaliśmy motyle z farb witrażowych, szyliśmy, robiliśmy mydełka a wszystko to na rzecz Hospicjum Palium. Wieczorem kadra Sun Sport zorganizowała dla nas świecowisko, w trakcie którego odbyły się liczne zabawy integracyjne koordynatorów i liderów. W drugim dniu szkolenia mieliśmy warsztaty z panią psycholog i spotkanie z głównymi organizatorami „Biegu Motyli 2019”. W trakcie warsztatów dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o sobie i relacjach między ludźmi. Wszystko odbywało się w formie zabawy. Najśmieszniejsza była zabawa kiedy dostaliśmy jajko i musieliśmy je tak zabezpieczyć żeby nie pękło podczas spadania na ziemię ze schodów. Mieliśmy do dyspozycji reklamówkę, sznurek, taśmę, kartkę papieru i słomki. Po południu spotkaliśmy się z Kasią o Frankiem z VIII Liceum Ogólnokształcącego, którzy organizowali tegoroczny „Bieg Motyli”. Dowiedzieliśmy się od nich, jak wygląda tworzenie takiego eventu i wytłumaczyli nam, jak oszacowali liczbę pakietów startowych, jak zdobyć partnerów oraz na kim się wzorować. Dzień trzeci naszego pobytu rozpoczął się poranną rozgrzewką. Następnie wszyscy zostaliśmy podzieleni na grupy i naszym zadaniem było zaplanowanie akcji charytatywnej, np. na rzecz Hospicjum Palium. Moja grupa postawiła zorganizować koncert, na którym główną gwiazdą będzie Eleni. W trakcie prezentowania projektów wszyscy bardzo dobrze się bawiliśmy i równocześnie dzieliliśmy się różnymi pomysłami. Mam nadzieję, że uda się je wykorzystać w praktyce. Niestety szybko nadszedł czas na pożegnanie i podziękowania dla każdego. Nasze opiekunki z Hospicjum Palium dziękowały kadrze ośrodka za gościnę i wszystkim wręczyły malowane motyle. Dla koordynatorów i liderów wolontariatu były również drobne upominki i koszulki dla szkoły. Szkolenie było bardzo wartościowe. Odbywało się nie tylko w bardzo serdecznej atmosferze, ale i wiele mnie nauczyło. Dowiedziałam się, jak można efektywnie pomagać, bo przecież ludzi potrzebujących jest bardzo wielu.                                                                                 

Oliwia Bobrowska

1.10 uczniowie klasy 1c i 1d wspólnie stawiali czoła sportowym przeszkodom. Pokonywali tor przeszkód, który pozytywnie wpływa na pamięć, procesy poznawcze, umiejętność rozwiązywania problemów, koordynację ruchową, umiejętności motoryczne oraz koordynację rąk i oczu. Dodatkowo wspólna zabawa pozwoliła obu klasom na integrację i zdrową rywalizację. 

Jagoda Dudziak, Daria Blaszka

Dzięki mamie Małgosi dzieci z klasy 1b miały okazję uczestniczyć w zajęciach z dogoterapii. Uczniowie wykonywali różne ćwiczenia z psem, uczyły się obchodzić ze zwierzęciem i przełamywały swoje lęki w stosunku do czworonożnego przyjaciela:) 

Katarzyna Lis
Przejdź do strony:
Uczniowie