Przejdź do strony:

4 października obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie klas 3,4,5 rozwiązywali zadania  sprawdzające znajomość mnożenia i dzielenia w zakresie 100 (klasy trzecie do 50). Zwycięzcy potyczek klasowych dalej rywalizowali ze sobą, rozwiązując zadania otwarte i zamknięte.
Tytuł „Ekspert Tabliczki Mnożenia” otrzymali: z kl. 3 ex aequo: Laura Monkiewicz 3a, Damian Mikuszewski 3b; z kl. 4: Cyprian Wichtowski 4a oraz z kl. 5 - Kamil Wiśniewski 5c. Uczniowie zostali nagrodzeni grami edukacyjnymi, słodyczami i otrzymali dyplom. GRATULUJEMY.
Z okazji tego światowego dnia w holu szkoły zorganizowano wystawę prac plastycznych na temat tabliczki mnożenia i jej zastosowania w życiu codziennym. 

Joanna Taberska

W naszej szkole od wielu lat obchodzimy święto Muzyki. W tym roku 30 września na lekcjach muzyki byli goście – muzycy amatorzy. Pan Robert z synem przedstawił dzieciom zestaw instrumentów należących do perkusji akustycznej. Uczniowie dowiedzieli się m.in. o technice wydobycia dźwięku na poszczególnym instrumencie, jaką funkcję posiada każdy z nich w zestawie perkusyjnym oraz o charakterystycznej budowie każdego za nich. Dzieci miały niecodzienną okazję samodzielnie podjąć próbę gry na perkusji. Zuzanna, która jest uczennicą Szkoły Muzycznej w Poznaniu, przedstawiła młodszym uczniom instrument altówkę, prezentując brzmienie, walory swojego instrumentu. Na koniec wykonała utwór muzyczny solo. Z okazji Święta Muzyki odbyły się konkursy: konkurs klasowy na wykonanie klucza muzycznego z ekologicznych materiałów, konkurs wiedzy – słowa "Mazurka Dąbrowskiego" oraz hymnu  naszej szkoły. W holu pojawiła się ekspozycja prac plastycznych uczniów klasy czwartej oraz klas piątych jak instrumenty perkusyjne, kluczyk wiolinowy. Każdy uczeń w dniu 1 października mógł zaznaczyć to święto, wpinając w swoim stroju znak muzyczny  jak nutkę, kluczyk muzyczny. Młodsze dzieci na głowach tego dnia miały korony z elementem muzycznym. W imieniu dzieci oraz własnym bardzo dziękuję Panu Robertowi za poświęcony czas oraz przywiezienie perkusji.

Nauczyciel muzyki Dorota Mucha.

Dnia 1 października na tle jesienno-muzycznej dekoracji, otoczeni przyjazną atmosferą oraz wspaniałą muzyką, uczciliśmy Międzynarodowy Dzień Muzyki. W tym dniu każdy z uczniów przygotował piękne nakrycie głowy z muzycznym akcentem.  Podczas przerw słuchaliśmy muzyki najsłynniejszych kompozytorów m.in. F. Chopina, Vivaldiego, Mozarta, Beethovena, Straussa. Uczniowie w czasie słuchania utworów mieli możliwość upajać się ich melodyjnością. 

Katarzyna Lis

Drodzy Uczniowie!

Z okazji  Miesiąca Bibliotek Szkolnych zapraszamy do udziału w społecznej akcji organizowanej przez Fundację im. Zbigniewa Herberta  „ Podaruj wiersz” . Udział w akcji polega na wybraniu wiersza dla konkretnej osoby, przepisaniu go odręcznie na przygotowanej przez fundację karcie papeterii i następnie podarowaniu tego przepisanego wiersza wybranej osobie. Kartki papeterii będzie można odebrać w naszej bibliotece. Jeśli ktoś nie ma pomysłu na wiersz, przygotujemy kilka ciekawych utworów, którego treścią miło zaskoczycie ważne dla was osoby.
„Przepisanie i podarowanie wiersza może być gestem przyjaźni lub wdzięczności, może dać duchowe wsparcie, nieść pociechę, podtrzymywać nadzieję. Wiersz może być darem dla kogoś bliskiego, dla kogoś, kto jest w zasięgu ręki. Niech to będzie prosty, ludzki gest – jak wyciągnięcie do kogoś ręki, jak podanie dłoni.” Partnerem akcji jest Biblioteka Narodowa w Warszawie, a patronat medialny nad przedsięwzięciem objęło Polskie Radio. Zachęcamy do obdarowywania i  przynoszenia do biblioteki swojego odręcznie przepisanego wiersza. Wykonamy zdjęcia , oprawimy utwory i wywiesimy przed naszą biblioteką. Dzięki nim nie zapomnimy pięknej sztuki odręcznego pisania. 

                      

Katarzyna Jóźwiak i Anita Chorążkiewicz-Sowa
Przejdź do strony:
Uczniowie