Przejdź do strony:

Zanim na dobre rozpoczniemy wakacyjne leniuchowanie, sięgnijmy pamięcią do wieczoru z 7 czerwca 2019 roku, który na długo zostanie w sercach naszych gimnazjalistów. Bal Gimnazjalny 2019, bo o nim mowa, był ostatnią taką uroczystością w historii „starego” Gimnazjum nr 2 w Luboniu. Organizowany przez 17 lat od 2002 był nieodłącznym elementem wieńczącym trzyletnią naukę naszych uczniów. Bal tradycyjnie rozpoczęliśmy fenomenalnym  POLONEZEM przygotowanym przez panie: Klaudię Lamch i Weronikę Idzikowską. Zaraz po tańcu przeszliśmy do rozdania naszych szkolnych oskarów czyli „ZŁOTE DĘBY 2019”. Oto zwycięzcy poszczególnych kategorii: „Najtęższy mózg „ – Oliwer Stróżyński 3g , „Sportowiec  szkoły” – Jakub Pilarski 3f , „Cięty język” – Natalia Piechota 3a, „Szkolna Miss” Klaudia Stefens 3f, „Szkolny mister” Marcin Borowiak 3g , „Wyjątkowy ktoś” – Ada Jurewicz 3f, ‘Super kumpel” – Szymon Jaruga 3a, „ Wybitny mówca” – Małgosia Wojsz 3g. Wśród nauczycieli wyróżnieni zostali: „Odkrycie roku” p. Robert Czysz, „Przyjaciel ucznia” p. Michał Garstkiewicz, „Wyątkowy uśmiech” – p. Ewa Rubisz oraz „Punktualność roku” p. Paulina Hącia.
Tuż ceremonii wręczenia Złotych Dębów niemal wszyscy wkroczyli na parkiet, by zaprezentować kolejny taniec, tym razem była to „Belgijka”. Od tego momentu bal rozpoczął się na dobre. Z małymi przerwami na posiłek wszyscy uczniowie radośnie bawili w rytm muzyki. W rolę prowadzących wcielili się: Kaja Łukomska 8e i Norbert Ziółkowski 8c a galę przygotowała p. Ilona Walkowiak.
Poniżej link do filmu z balu:  
https://www.youtube.com/watch?v=OqLofmrF29s

 

Michał Garstkiewicz

Zakończyliśmy rok szkolny 2018/2019. Już 17 czerwca odbyła się uroczystość zakończenia edukacji przez klasy ósme, 18 czerwca żegnaliśmy klasy trzecie gimnazjum. 19 czerwca rozdaliśmy świadectwa, klasy 0-7 miały swoje tradycyjne zakończenie roku szkolnego. Ostatecznie zamknięty rozdział "Gimnazjum"... W związku z tym żegnalismy także nauczycieli.... Czas pożegnań... 

Jolanta Walczak

15 czerwca, w dzień naszego szkolnego festyny rodzinnego tradycyjnie nad poznańską Maltą odbyły się Mistrzostwa Szkół w Smoczych Łodziach „Dragony 2019”. Jak co roku na starcie nie mogło zabraknąć naszych uczniów . W rywalizacji klas 6-8 i 3 gimnazjum wystawiliśmy dwie osady. Ta złożona z samych chłopaków w ścisłym finale po bardzo emocjonującym wyścigu zajęła 2 miejsce przegrywając zaledwie 0,11 s. z osadą z Piły. Impreza miała na celu popularyzacje sportów wodnych oraz aktywnego spędzania czasu wolnego. Skład osady chłopaków : Mateusz Jakubowski, Jakub Biernacki, Krystian Gąska, Mikołaj Wójkiewicz, Szymon Jaruga, Mateusz Ogrodzki, Jan Nowak – wszyscy 3a , Aleks Drażdzyńśki 3d, Kacper Nowinka 3d, Oliwer Stróżyński 3g.
Gratulujemy i życzymy miłych wakacji. 

Michał Garstkiewicz

W miniony wtorek tj. 11.06.2019r. podopieczni szkolnej świetlicy opiekuńczo- wychowawczej wraz z wychowawcą wybrali na imprezę w okazji zakończenia roku szkolnego. Jak w poprzednich latach Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Luboniu, zaprosiła wszystkie dzieci z lubońskich świetlic opiekuńczo-wychowawczych na malownicze spotkanie w lubońskim Ośrodku Kultury. Atrakcjom nie było końca. Dzieci brały udział w rozmaitych konkursach, konkurencjach sportowych, tańcach. Były dmuchane zamki, ogromne bańki mydlane, a nawet malowanie twarzy. Całemu wydarzeniu przyświeciło oprócz słońca również ognisko i pieczone kiełbaski. Dzięki temu wydarzeniu mogliśmy po raz kolejny spędzić trochę czasu wspólnie oraz skorzystać z okazji do poznania nowych koleżanek i kolegów. Bawiliśmy się świetnie, a organizatorom dziękujemy za tak wspaniałe popołudnie. 

Angelika Zimowska
Przejdź do strony:
Uczniowie