Przejdź do strony:

Klasy 3e i 3f w dniach 30.05-2.06 były na wycieczce w Kotlinie Kłodzkiej i Czechach pod opieką pań: Katarzyny Urbaniak, Weroniki Idzikowskiej i Pauliny Hąci. Pierwszym celem naszej podróży było Kłodzko – zwiedzaliśmy tam starówkę i most św. Jana, a następnie spacerowaliśmy korytarzami minerskimi w Twierdzy Kłodzkiej. Szczególnie dużo emocji wzbudziło przejście „korytarzem krasnali”. Drugiego dnia o poranku wspięliśmy się na Szczeliniec Wielki, skąd oglądaliśmy panoramę Gór Stołowych. Po południu zwiedzaliśmy Kaplicę Czaszek w Czermnej, ruchomą szopkę w Pstrążnej, a także spacerowaliśmy po parku zdrojowym w Kudowie Zdroju. Dzień trzeci przeznaczony był na zwiedzanie Pragi – byliśmy na Hradczanach, w katedrze św. Wita, na Moście Karola, Rynku Staromiejskim, podziwialiśmy także Ratusz z zegarem Orloj. Ostatni dzień spędziliśmy w Skalnym Mieście w Adrspach, spacerując między formacjami skalnymi i pływając łódką po górskim jeziorze. Do Lubonia wróciliśmy zmęczeni, ale pełni wrażeń i szczęśliwi.

Paulina Hącia

2 czerwca wzięliśmy udział w uroczystościach w Obozie Karno-Śledczym w Żabikowie. Przybyły tam władze naszego miasta, przedstawiciele władz wojewódzkich, lubońskich instytucji oraz uczniowie i nauczyciele szkół. Gimnazjum reprezentowały klasy pierwsze oraz klasa 2g. Po Mszy świętej odbył się apel poległych, po czym uczestnicy złożyli kwiaty przed tablicą śmierci. Uczciliśmy polskich bohaterów, żołnierzy Armii Krajowej, którzy zostali zamordowali w tym miejscu. Szczególnie wspominaliśmy generała Henryka Kowalówkę w 73.rocznicę jego śmierci. Ten wyjątkowy Polak walczył już w czasie 1.wojny światowej w I Brygadzie Piłsudskiego. Po wybuchu 2.wojny światowej uczestniczył w kampanii wrześniowej, później stał się żolnierzem Armii Krajowej, jednym z najwybitniejszych dowódców. Aresztowany w styczniu, 2 czerwca 1944 r. ok. godziny 19.oo Henryk Kowalówka stanął przed plutonem egzekucyjnym w Żabikowie. Jesienią 1944 r. KG AK nadała mu pośmiertnie Krzyż Orderu Virtuti Militari.  

Jolanta Walczak

Udało się! Zorganizowaliśmy akcję czytania książek! Pomysłodawcą przedsięwzięcia jest czasopismo „Biblioteka w Szkole”. Polega ona zgromadzeniu w określonym dniu (w tym roku 1 czerwca), o określonej godzinie (10.00) jak największej ilości czytających osób w całej Polsce. W naszej szkole liczba sięgnęła 431 osób (uczniowie i nauczyciele). Dzięki pomocy Samorządu Szkolnego i p. A.Jankowskiej – Łukomskiej stworzyliśmy z czytelników literę K jak książka. Potwierdzają to zdjęcia i film zrobione przez p.Ł.Budzyńskiego. wszystkim dziękujemy i zachęcamy do czytania!
Link do filmiku https://youtu.be/pNyN0955MhE 

 

            

K.Ciemny, K.Jóźwiak

W czwartek 25 maja uczennice klasy 3h – Alicja Kapsiak, Weronika Łajtar oraz Antonina Dańda reprezentowały naszą szkolę konkursie czytelniczym organizowanym przez Gimnazjum nr 1 w Murowanej Goślinie. Warunkiem udziału w konkursie było przeczytanie 12 książek. Kolejna - XVIII edycja "Mola Książkowego" przebiegała pod hasłem „Osiemnaście lat minęło”. Test wiedzy przygotowany przez organizatorki nie należał do łatwych. Wydarzeniu towarzyszyła nie tylko wspaniała atmosfera, ale również spotkanie autorskie. Tym razem uczestnicy mogli porozmawiać z pisarką Anną Łaciną, która poza opowieścią o tym, jak przebiegała praca nad książką, z wielką przyjemnością podpisywała egzemplarze przywiezione przez publiczność. W "Molu książkowym” startowali gimnazjaliści z powiatu poznańskiego. Dziewczynki nie zajęły miejsca na podium, z konkursu wróciły jednak uradowane – bogatsze o nowe doświadczenia czytelnicze. 

Urszula Dorsz
Przejdź do strony:
Uczniowie