Ślubujemy!

22.10.2021 r.

15.10.2021 miała miejsce podniosła uroczystość. Dzieci klas 1a, 1b, 1c i 1d wstąpiły w poczet uczniów naszej wspaniałej Szkoły. Dzień był wyjątkowy, bo pomimo obostrzeń sanitarno-epidemiologicznych udało się zorganizować uroczyste spotkanie klas pierwszych. Klasy podzielone na dwie grupy, w obecności Dyrekcji, Wychowawców i Rodziców, złożyły ślubowanie i zostały pasowane na uczniów przez p. Dyrektor Jolantę Walczak. Pierwszaki przygotowały na ten dzień piosenki, które pięknie zaśpiewały. Całości dopełnił występ dzieci z klasy 3d, które tanecznie powitały swoich młodszych kolegów. Nowym uczniom życzymy wytrwałości i wielu radosnych chwil w murach Szkoły Podstawowej nr 5! 

Natalia Szymczak

„Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi.” Św. Jan Paweł II

Kolejny raz społeczność „Piątki” udowodniła, że wspólnie możemy zdziałać wiele i wiele dać innym. Kolejna zbiórka Nutridrinków dla pacjentów Hospicjum Palium została zakończona – razem podarowaliśmy chorym 300 preparatów odżywczych! Przekazane zostały także piękne kartki wykonane przez naszych małych i dużych wolontariuszy. Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w jesiennej akcji!                                                                            

 

Paulina Hącia, Katarzyna Urbaniak

Z przyjemnością informuję o wznowieniu działalności Klubu Książki. Zapraszam uczniów klas 4-8 chętnych do dzielenia się wrażeniami z przeczytanych książek, którzy chcą poznawać fascynujący świat literatury. Zajęcia będą się odbywały w piątki o godzinie 13.30 w bibliotece szkolnej. Serdecznie zapraszam. 

                                                        

 

 

Katarzyna Jóźwiak, bibliotekarz szkolna

14 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji Samorząd Uczniowski podziękował nauczycielom za przekazywaną wiedzę, mądrość życiową, uśmiech i okazywaną niejednokrotnie przyjaźń. Uczniowie  wszystkich klas wykonali tematyczne kartki i laurki z życzeniami oraz podziękowaniami za codzienną pracę i zaangażowanie. Kartki umieściliśmy w holu szkoły, a następnie przekazaliśmy adresatom.
Dodatkowo nauczyciele pokazali swoim uczniom swoje zdjęcia z dzieciństwa - też kiedyś przecież uczęszczali do przedszkoli i szkół! 
Wspólnie.... dziękujemy za zachęcanie nas każdego dnia do twórczego myślenia, za dodawanie odwagi do tego, aby pytać.  Dziękujemy za naukę sztuki negocjacji i kompromisu. To przyda nam się w dorosłym życiu.

Emilia Targońska- przewodnicząca SU
Przejdź do strony:
Uczniowie