"Dzieci na Wielkanoc są inne niż zazwyczaj,
W dzieciach na Wielkanoc jest moc tajemnicza,
Dzieci na Wielkanoc
Wstają bardzo rano
I pytają: - Dlaczego dzwony tak głośno krzyczą?

Dzieci na Wielkanoc mają czerwone usta,
Czerwonymi ustami plotą różne głupstwa:
Czy strażak śpi na wieży,
Czy słońce to jest księżyc
I dlaczego hiacynty zaglądają w lustra.

Ty dzieciom na Wielkanoc odpuść wszystkie winy:
Że rozlały atrament, że zbiły słoiki -
Gdy tak smacznie śpią nocą,
Nie dziw, że we dnie psocą,
Że wciąż w ruchu są, jak małe listeczki brzeziny.

Ty także byłeś mały. To historia dawna,
Powiadasz. Ja rozumiem - dzisiaj nosisz krawat,
Parasol i notesik,
Ale gdyś jest wśród dzieci,
Czy nie jesteś znów dzieckiem, powiedz, czy nieprawda?

Widzisz, ten świat jest wciąż niedoskonały:
Jednym ciągle zbyt groźny, innym wciąż zbyt mały -
Ale wiedz: ciemne drogi,
Troski, trudy i trwogi -
Że dzieci, zawsze dzieci w nim opromieniały.

I jeszcze jedno cierpkie słówko jegomości
Podrzucę na odchodnym, z sympatii, z miłości:
Że gdy dzieciom, mój panie,
Zechcesz kropnąć kazanie,
Zaczynaj od kazania do własnych słabości.

(Konstanty Ildefons Gałczyński)

SP5

Rozmowy rządu ze związkami zawodowymi nie przyniosły porozumienia. Oznacza to, że w Szkole Podstawowej nr 5 w Luboniu trwa strajk nauczycieli.

Zgodnie z wczesniejszymi komunikatem opieka nad dziećmi będzie sprawowana  w sali LOSiR w Luboniu. Rodzice muszą wypełnić wniosek (na naszej stronie www) i przekazac go w organizatorom lub w sekretariacie naszej szkoły. Dzieci będą mogły skorzystać z posiłku (catering LOSiR).
Uczniowie, którzy mają już wykupione na miesiąc kwiecień posiłki w szkołach, będą te posiłki otrzymywały w ramach wykupionego abonamentu. Natomiast pozostałe dzieci, które będą chciały skorzystać z obiadu, będą miały możliwość zakupu, po uprzednim poinformowaniu i opłaceniu obiadu (6zł) u organizatora opieki (LOSiR) do godziny 8.00 w dniu przyprowadzenia dziecka do ww.instytucji.

Jolanta Walczak

Szanowni Rodzice,
w związku z zapowiadanym strajkiem nauczycieli w szkołach, dla których organem prowadzącym jest miasto Luboń, Burmistrz Miasta postanowiła podjąć działania, które będą miały na celu złagodzenie skutków strajku dla dzieci i rodziców.

W związku z powyższym, dajemy Państwu możliwość skorzystania z zajęć opiekuńczych dla dzieci, które w przypadku ogłoszenia strajku zostaną zorganizowane w godzinach od 7.30 do 15.30  na terenie Lubonia, począwszy od 8.04.2019 r. wg poniższego harmonogramu:

1. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Luboniu będą mogły skorzystać z zajęć opiekuńczych przygotowanych w hali widowiskowej-sportowej LOSiR (w przypadku przeprowadzania egzaminów w hali widowiskowo-sportowej zajęcia odbywać się będą w salach Szkoły Podstawowej nr 5).

2. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Luboniu będą mogły skorzystać z zajęć opiekuńczych przygotowanych w Bibliotece Miejskiej.

3. Dzieci z Zespołu Szkół w Luboniu będą mogły skorzystać z zajęć opiekuńczych przygotowanych w Domu Parafialnym przy ulicy Jagiełły 11 (przy kościele pw. św. Jana Bosko).

4. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Luboniu będą mogły skorzystać z zajęć opiekuńczych przygotowanych w Ośrodku Kultury w Luboniu.

5. Dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 w Luboniu będą mogły skorzystać z zajęć opiekuńczych przygotowanych w hali sportowo-widowiskowej LOSiR (w przypadku przeprowadzania egzaminów w hali widowiskowo-sportowej zajęcia odbywać się będą w salach Szkoły Podstawowej nr 5).

W szkołach dostępne są druki wniosków o objęcie dziecka opieką w dniach, w których będzie odbywał się strajk. Wniosek należy wypełnić i dostarczyć, w momencie powierzenia opieki nad dzieckiem, do instytucji, która została wyznaczona dla danej szkoły.

Wniosek do pobrania tutaj

Dzieci w miejscach, w których miasto Luboń zorganizowało opiekę podczas strajków, będą mogły skorzystać z posiłku. Dzieci, które mają już wykupione na miesiąc kwiecień posiłki w szkołach, będą te posiłki otrzymywały w ramach wykupionego abonamentu. Natomiast pozostałe dzieci, które będą chciały skorzystać z obiadu, będą miały możliwość zakupu, po uprzednim poinformowaniu i opłaceniu obiadu (6zł) u organizatora opieki
(tj. Biblioteki, Ośrodka Kultury, LOSiR oraz osoby sprawującej opiekę w Domu Parafialnym) do godziny 8.00 w dniu przyprowadzenia dziecka do ww.instytucji.

Wydział Oświaty, Zdrowia i Kultury Urzędu Miasta Luboń

Już po raz kolejny w naszej szkole odbyły się warsztaty plastyczne. Ich celem było m.in. zapoznanie uczniów z techniką, jaką jest filcowanie oraz rozwijanie umiejętności manualnych. Na zajęcia przybyła niemała grupa uczniów wraz z rodzicami. Warsztaty rozpoczęłam od przeszkolenia wszystkich uczestników w zakresie posługiwania się specjalna igłą. Przypomniałam zasady BHP. Kolejno zaprezentowałam wcześniej wykonane prace – pisanki, by w ten sposób zainspirować dzieci, młodzież i dorosłych. Podczas warsztatów panowała rodzinna atmosfera. Pomysłów na realizację prac nie brakowało. Wśród nich znalazły się truskawka, ptak, kolorowe pisanki, zwierzątka i inne. Pod koniec spotkania wszyscy uczestnicy z satysfakcją prezentowali wykonane przez siebie prace.
W imieniu własnym i wszystkich uczestników warsztatów dziękuję Radzie Rodziców za sfinansowanie niezbędnych materiałów, bez których zajęcia warsztatowe nie doszłyby do skutku.

Dorota Mucha