22 listopada klasa 3 f wybrała się na wystawę "BODY WORLDS – VITAL  Wystawa, która sprawi, że inaczej zaczniesz postrzegać swoje ciało!". To najliczniej odwiedzana wystawa świata. Obejrzeliśmy oryginalną wystawę wynalazcy plastynacji dr. Gunthera von Hagensa z cyklu BODY WORLDS – VITAL. Ekspozycja BODY WORLDS to pierwsza publiczna wystawa dotycząca anatomii człowieka, którą miało okazję podziwiać już ponad 45 milionów odwiedzających w Europie, Azji, Afryce Południowej i Ameryce. Wystawy BODY WORLDS od ponad 20 lat wzbudzają ogromne emocje i zainteresowanie. Do grona zachwyconych widzów należą największe gwiazdy światowego formatu, takie jak: Steffi Graf, Jean-Paul Gaultier, Tina Turner, Dustin Hoffman czy Nicole Kidman. To między innymi na wystawie BODY WORLDS rozgrywa się jedna z kluczowych akcji filmu o przygodach Jamesa Bonda – Casino Royale! BODY WORLDS – VITAL celebruje potencjał ludzkiego ciała w ruchu. Wystawa prezentuje autentyczne ludzkie ciała i fascynujące instalacje multimedialne, pokazuje ludzki organizm w zdrowiu i w chorobie. Porównuje zdrowe ciała z ciałami, które uległy różnorodnym chorobom i schorzeniom. Wystawa ukazuje zwiedzającym jak finezyjne jest nasze ciało, jak jest czułe oraz wrażliwe. Wspaniała okazja, aby zobaczyć wnętrze ludzkiego ciała. Wystawa, jak żadna inna, zmienia postrzeganie samych siebie. Mieliśmy wrażenie poruszania się po trójwymiarowym atlasie anatomii oraz dowiedzieliśmy się, jak skomplikowany, piękny, ale też kruchy jest nasz organizm. Macie jeszcze szansę to zobaczyć POLECAMY. 

Jolanta Skowrońska

W czwartek  9 listopada w Bibliotece Miejskiej w Luboniu odbył się XXIII Konkurs Recytatorski zatytułowany „W świecie rymów Danuty Wawiłow” dla dzieci szkół podstawowych oraz „Poezja Bolesława Leśmiana” dla młodzieży  klas VII i gimnazjalnej. Naszą szkołę reprezentowały: w kategorii do klasy III: uczennice kl. IIIa: Anna Nowak, Agata Skoracka, Alicja Kierojczyk, Zofia Frańska i Katarzyna Kobusińska; w kategorii klas IV-VI uczennice kl.IVa: Zuzanna Kowalewska i Jagoda Stando oraz w kategorii kl.VII i młodzież gimnazjalna uczennice kl.VIIb: Zuzanna Wanecka, Aleksandra Filakiewicz i Maja Zborowska. Konkurs przebiegał w miłej atmosferze. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a nasza uczennica Zuzia Kowalewska z klasy IVa  zdobyła III miejsce w kategorii klas IV-VI, recytując wiersz D.Wawiłow „Rupaki”. Gratulujemy! 

Katarzyna Wilińska-Jóźwiak

Brawo dla naszej męskiej sztaferty pływackej!  Chłopcy zajęli 10 miejsce na 40 szkół startujących w zawodach. Indywidualnie w stylu dowolnym: Szymon Jaruga 27m czas 29,97s, Antoni Łacny 31m czas 30,37s, Jakub Pilarski 55 m czas 33,72, Łukasz Kowalski 57m czas 33,90 na 128 startujących; w stylu klasycznym: Mateusz Klauze 65m czas 49,70, Mateusz Ogrodzki 74m czas 53,81 na 86 startujących. MEGASZTAFETA!!!:) 

Marcin Zabłocki

Już po raz siódmy w Luboniu odbył się bieg z okazji Święta Niepodlegołości. 11 listopada br. o godz. 11:11 bardzo duża ilość biegaczy wystartowała sprzed naszej szkoły. W tym roku po raz pierwszy SP5 brała udział w Strefie Kibica. Dopingowaliśmy biegaczy między 2 a 3 kilometrem trasy. Przy tej okazji bardzo gorąco chcielibyśmy podziękować Pani Ewie Ruszkowskiej, za udostępnienie miejsca na terenie swojej posesji. Dzięki niej mogliśmy jeszcze lepiej kibicować naszym biegaczom! W szczególności 82-letniemu Panu Florianowi, który na bieg przyjechał dzień wcześniej ROWEREM ze Szczecina! Jest to wyczyn godny podziwu:) Specjalnie dla niego przygotowaliśmy transparent z jego imieniem i rowerem ;) "Naszej Strefie" towarzyszyła masa atrakcji. Między innymi gościnny występ absolwenta Oskara Miłka, który zagrał na elektrycznej gitarze oraz zespół cheerleaderek:) Dzięki temu zdobyliśmy 3.miejsce w konkursie dla najlepiej kibicującej szkoły, a tym samym 500 zł na sprzęt sportowy i 50 wejściówek na mecz Lecha, który odbędzie się już 26 listopada br. Dziękujemy organizatorom i sponsorom biegu, a także naszym uczniom za gorącą atmosferę tego dnia! 

 

Weronika Idzikowska
Przejdź do strony:
Uczniowie