16 kwietnia czworo uczniów naszej szkoły: Zofia Wrzaskowska, Lidia Wysocka, Kacper Kamiński oraz Tomasz Jankowiak odebrało z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty pani Elżbiety Leszczyńskiej zaświadczenia o uzyskaniu tytułu laureata konkursu kuratoryjnego. Uroczystość odbyła się w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej w Poznaniu przy ulicy Solnej. Uświetnił ją występ dwojga uczniów tej szkoły, którzy przedstawili utwory na fortepian i skrzypce. Nasi uczniowie odbierali zaświadczenia i gratulacje w gronie laureatów z całego województwa.
Bardzo cieszymy się z Waszego sukcesu i życzymy kolejnych podczas dalszej edukacji. Jesteście wspaniałymi ambasadorami naszej szkoły, dziękujemy! 

Ewa Frąckowiak

Uczniowie klas VIa i VIb w czasie lekcji historii przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji społeczno-edukacyjnej „Żonkile” organizowanej przez Muzeum Polin. W ten sposób upamiętniamy 75.rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim - największego zbrojnego zrywu Żydów w czasie II wojny światowej. 

Paulina Hącia

Za nami referendum poświęcone wyborowi Patrona Szkoły Podstawowej nr 5 w Luboniu. Szkolna Komisja Wyborcza: p.Katarzyna Urbaniak, p.Ewa Rubisz, Oliwia Panek, Jakub Tomczak, Jan Rumiński i Katarzyna Wasilewska policzyła głosy. W głosowaniu wzięły udział 1074 osoby (674 uczniów, 336 rodziców, 57 pracowników szkoły) - 71,1% uprawnionych. Głosów TAK było 958, głosów NIE - 109, co oznacza 89,2% odpowiedzi pozytywnych. Zatem w wyniku referendum przeprowadzonego w dniach 11 i 12 kwietnia Jan Paweł II został wybrany na Patrona naszej szkoły. Szczególowe zestawienie i protokół są dostępne w zakładce DOKUMENTY. 
Kolejnym etapem procedury będzie wystosowanie przez społeczność szkolną do organu prowadzącego wniosku o nadanie imienia. 

                   

Jolanta Walczak

12 kwietnia uczniowie klas 3 i 4c odwiedzili Muzeum Narodowe w Poznaniu. Swoją przygodę ze sztuką uczniowie rozpoczęli spacerem po galerii, podczas którego mogli nie tylko oglądać wspaniałe dzieła sztuki, ale także dzielić się swoimi odczuciami, zadawać pytania oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy nt. ich powstawania.  Pani przewodnik starała się wyjaśnić, na czym polega rola kompozycji, światła i cienia w obrazach, a także czym jest portret, martwa natura i abstrakcja. W drugiej części spotkania mogli poczuć się jak prawdziwi artyści. W murach muzeum, zainspirowani obejrzanymi obrazami, tworzyli własne prace plastyczne. Po zakończeniu warsztatów czekało na wszystkich jeszcze jedno zadanie. Wybraliśmy się na spacer po Starym Rynku, aby tam odnaleźć i policzyć rzeźby i płaskorzeźby. Zwracaliśmy też uwagę na różnorodność kamieniczek pod względem barw i budowy. Wszystkie zadania dzieci wykonały perfekcyjnie. Wspólny wyjazd klasa trzecia zakończyła wspólnymi lodami, a czwarta pysznymi piernikami. 

Magdalena Przybylska, Lucyna Frankowska
Przejdź do strony:
Uczniowie