15 listopada w Ostrorogu odbyły się Mistrzostwa Rejonowe teren Poznań Zachód - 1/4 wojewódzkich w Tenisie Stołowym Dziewcząt. Reprezentację naszej szkoły tworzą Wiktoria Frelch, Zuzanna Sułek, Natalia Piechota- uczennice klasy 3a. Dziewczyny zaprezentowały swoje ogromne umiejętności, zajmując I miejsce na dziewięć zespołów. Wygrały wszystkie pojedynki i awansowały do dalszych rozgrywek na szczeblu wojewódzkim. Jesteśmy dumni! Czekamy na dalsze sukcesy! 

Jolanta Bednarczyk

Uczniowie  „Piątki” cały rok szkolny aktywnie brali i biorą udział w zbiórce zużytych baterii, wykazując się dbałością o środowisko naturalne oraz chęcią niesienia pomocy osobom niepełnosprawnym. Zebrane baterie przekazujemy Organizacji Odzysku REBA, która dzięki zaangażowaniu m.in. naszych uczniów wspiera Stowarzyszenie Rodzin i Opiekunów Osób z Zespołem Downa. 
                

Joanna Taberska

Od Mistrzostwa Lubonia rozgrywki w unihokeju rocznik 2003 – 2005 rozpoczęli nasi chłopacy. Gospodarzem turnieju była Szkoła Podstawowa nr 5, a do rywalizacji przystąpiły jeszcze: SP1, SP2 i SP4. Po trzech meczach nasz zespół miał na koncie 9 punktów i mógł spokojnie przygotowywać się do kolejnego etapu. Wyniki:  SP5 – SP4   6:1, SP5 – SP1 4:0, SP 5 – SP3 5:0. W półfinale powiatu poznańskiego, który odbył się w Pecnej dnia 26 października, zameldowały się tylko dwa zespoły. Oba jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek miały już zapewniony awans do ścisłego finału. Nasi uczniowie ulegli gospodarzom 1:7 i z drugiego miejsca awansowali do Finału Powiatu Poznańskiego. Odbył się on 7 listopada w Szkole Podstawowej w Baranowie. Do rywalizacji przystąpili gospodarze z Baranowa, SP z Pecnej, SP z Paczkowa oraz nasi uczniowie. Turniej rozgrywany był systemem „Każdy z każdym”, dwie połowy po 8minut gry. Wszystkie mecze były niezwykle zacięte, a o ostateczniej kolejności zadecydowały małe punkty w tabeli. Wyniki poszczególnych spotkań: 
SP 5 – SP Baranowo 0:5, SP5 – SP Paczkowo 2:2, SP5 – SP Pecna  2:0.
Skład naszego zespołu: Jakub Biernacki 3a, Krystian Gąska 3a, Mateusz Jakubowski 3a, Adam Malujda 3a, Igor Nowak 3a, Jan Nowak 3a, Kacper Nowinka 3d, Patryk Nowinka 3d, Mateusz Ogrodzki 3a, Przemysław Pioterek 8d, Oliwier Stróżyński 3g, Mikołaj Wójkiewicz 3a. Gratulacje!!! 

Michał Garstkiewicz

11 listopada uczniowie naszej szkoły wraz z p.A. Augustyniak, p.W. Idzikowską i p.R. Czyszem dopingowali  biegaczy w Strefie Kobica podczas 8. Lubońskiego Biegu Niepodległości. Dziękujemy naszym cheerleaderkom z klasy 6a w składzie: Weronika Toboła, Maja Nowicka, Oliwia i Wiktoria Bobrowska, Joanna Krajnik oraz Martyna Janiszewska. Oprócz nich nie zabrakło też oprawy muzycznej, za która dziękujęmy Mikołajowi Zdyb z klasy 3G oraz Aleksowi Drażdżyńskiemu z 3D. Plakaty i gorący doping zawdzięczamy uczniom z klasy 6A oraz 3D (Martyna Jaskuła, Alicja Nowicka, Katarzyna Michaluk, Patryk i Kacper Nowinka), którzy uczestnikom biegu rozdawali wodę i przybijali piątki. Wszystkim zawodnikom serdecznie gratulujemy, a uczniom naszej szkoły dziękujemy za zaangażowanie w dzień wolny od zajęć. 

Weronika Idzikowska
Przejdź do strony:
Uczniowie