Jeśli jesteś uczniem klasy 0-3 szkoły podstawowej, lubisz się bawić, chcesz przeżyć wspaniałe przygody i poznać nowe osoby, to zapraszamy własne Ciebie!!! Przyjdź na zbiórkę 15 Lubońskiej Gromady Zuchowej Słoneczne Jagódki.
Kiedy: W każdy poniedziałek od 17.30 do 19.00
Gdzie: SP5 Luboń (zbieramy się na holu)
Kontakt: 503 138 294
Nie zwlekaj! Najlepiej zabierz kolegę/ koleżankę i przyjdź na zbiórkę!!! Do zobaczenia! Czuj! heartheart

Opiekunki Gromady Zuchowej

Przez trzy tygodnie września cieszyliśmy się słoneczną pogodą. Dzięki takiej aurze lekcje wychowania fizycznego mogły odbywać się na nowym kompleksie sportowym. Uczniowie korzystali z bieżni, boisk do piłki nożnej i siatkowej oraz stanowska do skoku w dal.

Jolanta Walczak

20 września gościliśmy p.Tomasza Siudę. Fotograf i podróżnik spotkał się z uczniami klas 8c i 8d, by opowiedzieć im o swojej podróży do Iranu w poszukiwaniu śladów Polaków, którzy znaleźli się w tym kraju w latach II wojny światowej. Często zostali w nim na długie lata, niektórzy żyją  z dala od ojczyzny do dziś. Gość opowiadał również o współczesnym życiu w Iranie, zwłaszcza o sytuacji ludzi młodych, a barwne opowieści okraszone były niezwykłymi fotografiami, które uczestnicy spotkania mieli możliwość obejrzeć podczas prelekcji. W holu szkoły stanęły też fotogramy, które dokumentowały zarówno ślady polskości w Iranie, jak i współczesne oblicze  kraju o tak odmiennej kulturze i obyczajach. Te i inne fotografie autora obejrzeć można na  jego stronie internetowej, a wkrótce również  w książce dokumentującej wyprawę (obecnie przygotowywanej do druku). Spotkanie w ramach projektu „Iran Śladami Polskich Uchodźców” możliwe było dzięki finansowemu wsparciu firmy Aquanet i merytorycznej pomocy ze strony Fundacji Fiedlerów. Dziękujemy p.Tomaszowi Siudzie za przyjęcie zaproszenia! Organizatorką spotkania była p. Magdalena Madajczyk-Głowacka.

Magdalena Madajczyk-Głowacka

Klasa 5c na lekcji wychowawczej 18 września miała okazję nauczyć się podstaw nowego języka. Było jednak nietypowo, bo tym razem mówiły za nas nasze ręce a czasem również inne części ciała - poznawaliśmy bowiem elementy języka migowego. Nasz kolega z klasy Bartek pokazał nam kilka ważnych i ciekawych słów. Staraliśmy się też zapamiętać cały alfabet, a następnie zaprezentować, jak wygląda w nim nasze imię. Nie było to wcale takie łatwe, ale dawało sporo radości i emocji! Cieszymy się, że mamy w klasie różne talenty i już czekamy, kto następny będzie mógł nas nauczyć czegoś nowego na kolejnej lekcji!

Klasa 5c z wychowawcą