Z okazji Międzynarodowego Dnia Chorego oraz walentynek nasi najmłodsi wolontariusze przygotowali upominki dla Pacjentów Hospicjum Palium. Uczniowie włożyli dużo pracy i serca w wykonanie kartek oraz pięknych motyli. Zostały one przekazane koordynatorowi Motylego Wolontariatu i na pewno ucieszą wielu obdarowanych. 

                                                                  

Monika Siwek, Paulina Hącia

W dniu 24 lutego 2020 panowie Arkadiusz Wieczorek i Kuba Orlik z inicjatywy "Internet. Czas działać!" przeprowadzili warsztaty dla rodziców uczniów naszej szkoły w ramach kontynuacji obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu. W trakcie warsztatów zostały poruszone kwestie bezpieczeństwa pociech w Internecie, ze szczególnym uwzględnieniem tematów prywatności i uzależnień wynikających z algorytmicznych rekomendacji treści. Uczestnicy uzyskali także odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące sposobów, w jakie mogą pomóc dzieciom świadomie i odpowiedzialnie korzystać z Sieci i nowoczesnych technologii. W planach - kolejne warsztaty! Prowadzący zapraszają - także osoby, które nie mogły uczestniczyć w tym spotkaniu online- do zapoznania się z podcastem i filmami tworzonymi w ramach inicjatywy „Internet. Czas działać!”, gdzie można znaleźć cenne porady i unikalny wgląd w to, jak działają technologie, które wpływają na nasze codzienne życie: https://www.internet-czas-dzialac.pl/

 

Arkadiusz Wieczorek i Kuba Orlik

W związku z obchodami Dnia Zakochanych w naszej szkole zorganizowany został konkurs plastyczny pt. „Od Świętego Walentego”. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie dowolną techniką ciekawej i oryginalnej walentynki. Konkurs skierowany był do uczniów klas 1-3. Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie walentynek dedykowanych osobom z poszczególnych klas miało miejsce 12 lutego.
Nagrodzeni w kategorii klas 1-3: I miejsce: Emilia Pietrzkiewicz, Oliwier Medyński, II miejsce: Milena Adamczak, Martyna Staśko, III miejsce: Laura Wysocka, Oliwier Prałat. Wyróżnienia: Natalia Kaczmarek, Oliwia Szkup, Oliwier Jacek, Adam Mańczak, Krzysztof Nizio. Zwycięzcom (i nie tylko) serdecznie gratulujemy!

Katarzyna Lis, Daria Blaszka

Z okazji Światowego Dnia Kota  obchodzonego corocznie 17 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował akcję MÓJ PRZYJACIEL KOT. Miała ona na celu podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, a także uwrażliwić młodych ludzi na często trudny koci los. Chętnych do udziału w wydarzeniu nie brakowało. Wszystkim, którzy nadesłali swoje zdjęcie z Przyjacielem, dziękujemy. Zachęcamy do oglądania ciekawych fotografii. 

Martyna Chudzińska- przewodnicząca SU
Przejdź do strony:
Uczniowie