W poniedziałek 25 września klasy pierwsze, trzecia i "0" wybrały się na wycieczkę autokarową do Deli Parku znajdującego się w Rosnówku. Czekało na nas wiele atrakcji, w których uczestniczyły zamiennie wszystkie klasy. Pani przewodnik oprowadziła nas po terenie parku. W trakcie tego spaceru usłyszeliśmy wiele ciekawostek związanych z najsłynniejszymi budowlami świata. Poznaliśmy również niektóre gatunki owadów i zwierząt wymarłych. Wszystkim podobały się jednak najbardziej te zwierzątka, które żyją na terenie parku w Mini Zoo, między innymi kolorowe ptactwo, alpaki czy lemury. Kolejną czekającą na nas atrakcją była Podniebna Eko-Wioska. Podczas pokonywania tej magicznej trasy ekologicznej rozwiązywaliśmy wiele rebusów, zagadek, a wśród drzew szukaliśmy figur zwierząt leśnych. Braliśmy również udział w warsztatach poświęconych polskim ekosystemom. Słuchaliśmy ciekawostek dotyczących życia zwierząt w tych środowiskach. Nauczyliśmy się, czym są piętra lasu i o żyjących w nich gatunkach roślin i zwierząt. Wykonaliśmy stemple tropów wybranych przedstawicieli leśnych. Nasz wyjazd to była nie tylko edukacja, ale także zabawa. Spędziliśmy czas wolny na placu zabaw, w "małpim gaju" i na "dmuchańcach", co nas niezwykle zintegrowało. Wycieczka była niezwykle udana,choć towarzyszyła nam zmienna pogoda.W drodze powrotnej towarzyszyły liczne głosy niezadowolenia, że dzień minął tak szybko! 
 

Wychowawcy klas 0-3

Jak co roku, wczesną jesienią nasi wolontariusze pojawiają się na Rynku Wildeckim, aby brać udział w akcji "Książka i motyl za wsparcie dla Hospicjum”. Kolorowe motyle i żółte koszulki przyciągały wielu chętnych, którzy wymieniali dobrowolne datki za książki. Stoiska cieszyły się dużym zainteresowaniem przechodniów, którzy za wsparcie finansowe Hospicjum otrzymywali książkę i kolorowego motyla. Organizując takie akcje, uczymy młodzież wrażliwości na potrzeby drugiego człowieka. 

Aneta Łukomska

22 września grupa naszych uczniów brała udział w Mistrzostwach Powiatu w rajdzie rowerowym MTB w Tarnowie Podgórnym. Każdy rocznik miał do pokonania ok. 3500 m w terenie. Po zakończonym biegu na każdego uczestnika czekały słodka drożdżówka, herbata, kawa oraz pyszna grochówka :-) Oskar Kaczorowski z klasy 2a zajął 6.miejsce, natomiast Jan Cieśliczak z klasy 3c zajął 7.miejsce na 120 osób startujących.  

           

Marcin Zabłocki

Od 23 września na schodach szkolnych znajdują się naklejki edukacyjne. Zostały zakupione z funduszy Rady Rodziców, z inicjatywy p.Agaty Kamińskiej-Banaszak. Przykleiła je w sobotę grupa chętnych Rodziców z różnych klas. Od poniedziałku uczniowie, idąc po schodach, będą mogli czytać i utrwalać informacje z języka polskiego, matematyki, historii, fizyki, chemii i języka angielskiego. Obok gabinetu pielęgniarki widnieją teraz podstawowe wiadomości dotyczące pierwszej pomocy przedmedycznej. Serdecznie dziękuję: pp.Romie i Maciejowi Radziszewskim, pp.Annie i Arturowi Kalinowskim, p.Ludmile Rybarczyk, p.Renacie Winczewskiej, p.Agnieszce Kubiak, p.Ilonie Malickiej, p.Agacie Więckowskiej, p.Arturowi Szulcowi, p.Jakubowi Witczakowi oraz Julce i Łukaszowi Kalinowskim. Dziękuję także Rodzicom, którzy złożyli deklarację pracy w kolejną sobotę. To wspaniale, że kolejny raz przekonaliśmy się, iż możemy liczyć na Państwa pomoc. 

Jolanta Walczak
Przejdź do strony:
Uczniowie