6 grudnia 2019 roku do naszej szkoły z dalekiej Laponii przybył św. Mikołaj ze swoimi pomocnikami. Zaprosilł i ugościł go nasz Samorząd Uczniowski. Gość rozdawał słodycze i świetnie integrował się z całą społecznością uczniowską. Atmosferę czerwonych czapeczek dodatkowo wzmacniała mikołajkowa muzyka na przerwach. Mikołaj odwiedził też uczniów w klasach. Np w klasie 5c podczas lekcji wychowawczej rozdawał czerwone, tematyczne prezenty. Z dalekiej Laponii przywiózł we worku babeczki, którymi poczęstował wszystkich. Później poprosił o wspólne zdjęcie.Oczywiście nie mogliśmy odmówić. Dziękujemy, Mikołaju! 

Zofia Guzik 8b, Roksana Leja 5c

4 grudnia klasy ósme udały się na lekcje o samorządzie terytorialnym do Urzędu Miasta. Pierwsza o godzinie 11.00 była klasa 8a. Dwie godziny później z gościnności pracowników urzędu skorzystała 8b. Gospodarzami spotkań z młodzieżą były Panie Angelika Stefaniak i  Agata Andrzejczak zajmujące się promocją miasta. Obie klasy obejrzały prezentację na temat struktury władz w naszym mieście i dowiedziały się jakie sprawy w którym wydziale urzędu można załatwić. Uczniowie wykonali również ćwiczenie praktyczne polegające na uzupełnieniu wniosku o wydanie dowodu osobistego. Obie Panie odpowiadały również na pytania młodzieży, a klasa 8b miała okazję spotkać się i porozmawiać z Zastępcą Burmistrza Mateuszem Mikołajczakiem. Na zakończenie wycieczki uczniowie zwiedzili urząd. Zobaczyli, jak pracują urzędnicy i dowiedzieli się, w którym pokoju jakie sprawy można załatwić. Dziękujemy za spotkanie!

                                                                                                             

Katarzyna Urbaniak, Paulina Hącia

Nie wiesz, jak zapamiętać, z jakich elementów składa się dobre opowiadanie? Odpowiedź: Zrób pizzę! Właśnie taki projekt wykonali uczestnicy kółka polonistycznego: Martyna Szklarska, Kasia Kobusińska, Sayen Wigman, Hania Pietrzkiewicz, Martyna Cegłowska, Zosia Frańska, Oliwia Kurlus, Alicja Kierojczyk, Blanka Nowak, Wiktoria Sobierajska, Michał Klauze, Marcel Malanowicz, Dawid Jander, Miłosz Męski, Mikołaj Nowaczyk, Mikołaj Biegalski. Uczniowie zaczęli od zebrania składników, którymi były: wydarzenia, bohaterowie, czas i miejsce akcji, dialogi, opisy, charakterystyczne wyrazy i zwroty (pewnego dnia, nagle, w tym momencie), itd. Zebrane produkty ozdobiły ciasto składające się z kolorowych kartek, bloku technicznego i rozmaitych ozdób. Efekt - przepyszny!!! Projekt wymagał wiedzy oraz umiejętności pracy w zespole. Uczniowie okazali się celującymi kucharzami. 

Anna Wodzyńska-Skotarczak
Przejdź do strony:
Uczniowie