Świat ŚWIETLIKÓW , czyli szkolna świetlica w Piątce.

ŚWIETLICA W Szkole Podstawowej nr5 pracuje w godzinach: 6.30 – 17.00.

Przebywają w niej dzieci przed lekcjami oraz po swoich zajęciach. W sali 109 odpoczywają, bawią się i uczą uczniowie klas pierwszych. Z kolei sala 110 jest królestwem klas drugich i trzecich.

Wychowawcy opiekujący się się dziećmi:

Pani Joanna Haręźlak – nauczycielka, pedagog, wychowawca dzieci, trener z zamiłowania i wyboru. Jest kreatywna, bezpośrednia, empatyczna, waleczna, konsekwentna, radosna. Pasjonuje ją natura, konie i motocykle. Pani Joanna mówi: “Przestrzeń świetlicy to najbardziej fascynujące miejsce pracy, jakie jest mi dane doświadczać zawodowo.”

Pani Agnieszka Weichmann to mgr socjologii. Kocha dzieci, potrafi zatroszczyć się o każde.
Spontaniczna, zawsze uśmiechnięta, budzi uśmiechy na twarzach innych. Tworzy wokół siebie pozytywną aurę Potrafi  zarazić pozytywną energią!
Uwielbia wycieczki rowerowe z rodziną do lasu oraz wyjazdy nad morzem.

Pani Daria Blaszka wcześniej pracowała jako nauczycielka edukacji wczesnoszkolnej. Zawsze zależało jej na relacji z dziecmi opartej na wzajemnym szacunku i zaufaniu. Praca w swietlicy pozwala jej patrzec na swiat z perspektywy dzieci, które uczą ją radości z małych rzeczy, otwartości oraz kreatywności. Prywatnie jest szczęśliwa mamą dwóch chlopców. W wolnych chwilach lubi aktywnie spedzać czas na swieżym powietrzu. Ceni sobie spotkania w gronie rodziny i przyjaciół.

Pani Iga Strońska
jest mgr filologii rosyjskiej. Empatyczna i opanowana, gotowa wysłuchać każdego. Pokojowo nastawiona – chętnie pomoże i postara się rozwiązać problem z korzyścią dla obu stron. Lubi odwiedzać nowe miejsca i spędzać czas aktywnie, wybierając najczęściej rower, rolki lub basen”.
PS Od niedawna miłośniczka kotów:)

Pani Marta Berus – miłośniczka piłki ręcznej, jest zawodniczka poznańskiego klubu AL-KO AZS Poznań, który występuje na zapleczu polskiej ekstraklasy. Sport jest integralną częścią jej życia, a pasję do niego stara się zaszczepić swoim uczniom.  Zawsze stawia na dużą dawkę ruchu oraz zabawy na świeżym powietrzu. Poprzez sport uczy dzieci również szacunku do drugiej osoby oraz zasad fair play.

Pani Izabella Szulc –  bardzo lubi dzieci. Interesuje ją ich rozwój dlatego stara się, by wartościowo spędzały swój czas wolny. Akceptuje je takimi, jakie są – dostrzega każdego w grupie. Stara się stworzyć ciepłą, rodzinną atmosferę. Jest energiczną osobą z poczuciem humoru, bardzo wrażliwą na problemy małych ludzi. Kocha przyrodę, wycieczki po górach i wyprawy rowerowe. Najlepszym podziękowaniem za pracę jest dla niej uśmiech, zaufanie podopiecznych oraz radość na jej widok.

Pani Anna Polowczyk poza pracę w świetlicy prowadzi też zajęcia korekcyjno-kompensacyjne oraz kółko taneczne. Jej największą pasją jest taniec, który często gości w jej codzienności. Ceni uśmiech i wierzy w jego moc. W codziennej pracy stara się przekazywać dzieciom dużo pozytywnej energii, a jej wrażliwość pomaga w kontakcie z nimi.

Pani Małgorzata Kubiak jest miłośniczką i znawczynią historii. Przez wiele lat swojej pracy zawodowej przybliżała dzieciom postacia i wydarzenia. Bardzo lubi wycieczki historyczne i krajoznawcze. To osoba uśmiechnięta, pogodna, optymistycznie nastawiona do życia. Lubi sport i aktywność. Wspaniała organizatorka. Dzieci zyskują wiele dzięki jej pomysłowości i życzliwości.

Komunikaty

Konsultacje nauczycieli w dniu 18 marca 2024 roku, godzina 17-18 – wykaz sal poniżej:

O godzinie 18.00 zaczyna się konferencja dla rodziców i nauczycieli ” Czy te dzieci są jakieś inne?”.
ZAPRASZAMY.

Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w Wieczorze Wolontariatu, który odbędzie się 21.03, godz. 16.30-18.00. Będziemy wspólnie wykonywać kartki oraz stroiki świąteczne, które zostaną przekazane Hospicjum Palium i seniorom.

Zapisy do 19.03 (Mały Wolontariat, klasy 0-3, u p. Moniki Siwek, Szkolne Koło Wolontariatu, klasy 4-8, u pań: Pauliny Hąci i Katarzyny Urbaniak.

Tradycją naszej szkoły stała się coroczna akcja wsparcia dla Domu Dziecka w Bninie. W tym roku, z okazji Świąt Wielkiej Nocy, także pragniemy obdarować mieszkające tam dzieci.

Zbieramy (do 22.03):

• słodycze (ciastka, paluszki, wafelki, chrupki kukurydziane, krakersy, lizaki, chipsy)
  • musy owocowe/owsianki/desery w tubkach
  • napoje w kartonikach
  • soki do rozcieńczania
  • Nutellę
  • bakalie

UWAGA! INFORMACJA DLA RODZICÓW ZAMAWIAJĄCYCH OBIADY.

Ceny zmieniły się od 1 lutego 2024 roku.

Cena zestawu dla ucznia od lutego 2024 wynosi 14,50 zł : rodzic płaci 12 zł, a Miasto Luboń dopłaca 2,50 zł
Cena zupy od lutego 2024 wynosi 6 zł : rodzic płaci 5 zł, a Miasto Luboń dopłaca 1 zł
Cena drugiego dania od lutego 2024 wynosi 12 zł: rodzic płaci 10,50, a Miasto Luboń dopłaca 1,50 zł

Korzystamy nadal z aplikacji Zamów posiłek https://aplikacja.zamowposilek.pl/users/sign_in