Sport w naszej szkole

2020/2021

Uczniowie naszej szkoły w okresie przedpandemicznym brali udział w Szkolnej Lidze Lekkoatletycznej. Do klasyfikacji brane były wyniki z trzech konkurencji: skok w dal, bieg krótki na 60 m i bieg średni na 800/1000m. Za zdobycie pierwszego miejsca zawodnik zdobywał 150 punktów, drugiego 140 itd.Do klasyfikacji brane były najlepsze wyniki z poszczególnych klas. W szkolnej lidze brali udział wszyscy uczniowie naszej szkoły i każdy miał szanse pokazać się od najlepszej strony. Jesteśmy pewni ,że rywalizacja zmotywowała wielu do osiągnięcia życiowych wyników. Często było widać jak uczniowie nie chcieli zejść ze skoczni chcąc poprawić wynik o kilka centymetrów. Rywalizacja jest ważna ale udział jeszcze ważniejszy. W ten sposób chcieliśmy rozpropagować królową sportu i mamy nadzieje na kontynuacje ligi w przyszłych latach.
Ze sportowym pozdrowieniem nauczyciele wychowania fizycznego!