Działamy z Głosem Wielkopolskim

Zaangażowaliśmy się jako szkoła w ogólnopolski projekt Junior Media. Junior Media to edukacyjna inicjatywa dzienników regionalnych Polskapresse i Wydawnictwa Pedagogicznego OPERON. Pracujemy na profesjonalnej internetowej platformie do tworzenia gazet.

Nasza „Gimnazzzetka" wychodzi pod logo Głosu Wielkopolskiego. System Redakcja on-line pozwala tworzyć naszą gazetę w dowolnym miejscu – nie tylko w szkole, ale też w domu, bibliotece, świetlicy. Wszędzie tam, gdzie jest komputer z dostępem do internetu. „Gimnazzetka” jest widoczna dzięki temu projektowi w całej Polsce.

Nasza redakcja liczy kilkanaście osób, uczniów klas drugich i trzecich. Każdy ma inne zadanie. Mamy zatem redaktorów tematycznych, dziennikarzy, grafików, korektę. Wszystko odbywa się pod nadzorem redaktorów naczelnych: p. Ilony Walkowiak i p. Anny Wodzyńskiej – Skotarczak.